27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Gülen yüz AK Parti’ye simge oldu

Gülen yüz AK Parti’ye simge oldu

Haber Merkezi - 10 Nisan 2017 Pazartesi - 14:34 Gülen yüz AK Parti’ye simge oldu

AK Parti Denizli İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi, dünyanın en ünlü simgelerinden olan “gülen yüz”ü referanduma kampanyasına uyarladı. Bu çalışma Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı basın toplantısıyla tanıtıldı.

A- A+

AK Parti Denizli İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı kampanyanın simgesi, dünyanın en ünlü simgelerinden biri olan gülen yüz oldu. Tanıtım toplantısına katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bu simgeyi neden seçtiklerini “16 Nisan’dan sonra Türkiye’de siyasetin yüzü gülecek. Sistem gereği siyasetin tüm aktörleri milleti kucaklayarak uzlaşmacı bir politika izlemek durumunda olacağından yeni bir anlayış Türkiye’ye hakim olacak” sözleriyle açıkladı.

Haberin DevamıReklam

“Daha mutlu bir Türkiye” sloganıyla yola çıkılan kampanyanın denize dökme anlayışa karşı galip geleceğini söyleyen Zeybekci, “O anlayış artık bitti. Referandumdan sonra Türkiye’de iktidara gelmek isteyen artık seçmenin yüzde 50’den fazlasını hedeflemek zorunda. Sadece bu da değil. Türkiye’yi yönetmek istiyorsa ülkenin yüzde 70’ini kucaklamak, onların değerleriyle barışmak zorunda. 16 Nisan’dan sonra siyasetteki tüm aktörler bu millete karşı güler yüzlü, anlayışlı ve uzlaşmacı davranacak. Siyaset yeni sistemle artık bu mantığa oturacak. Bu anlayışı Denizli olarak biz başlattığımız için ayrıca sevinç içindeyiz” dedi.

Zeybekci, kampanyaya vatandaşın da aynı güler yüzle destek vereceğinden emin olduğunu belirterek, Denizli halkının evlerine asabilmesi için hazırlanan “bence de evet” yazılı afişlerin yeni dönemdeki siyasetçi-vatandaş ilişkisini simgelediğini kaydetti.

Bu arada Ekonomi Bakanı gülen yüz simgeli kampanya çalışmasını twitter hesabından #EVETdeGülümseetiketiyle

paylaştı.