27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Filiz: Millet son noktayı koydu

Filiz: Millet son noktayı koydu

Haber Merkezi - 17 Nisan 2017 Pazartesi - 14:26 Filiz: Millet son noktayı koydu

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, milletin anayasa değişikliğine onay vererek son noktayı koyduğunu, bundan sonra milletçe kenetlenerek geleceğe odaklanılması gerektiğini belirtti.

A- A+

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, yaptığı açıklamada dün yapılan anayasa değişikliği referandumunu değerlendirdi. Oyunun rengi ne olursa olsun sandık başına giderek iradesini ortaya koyan herkese teşekkür eden Filiz, referandumun Denizli’de demokrasi ve sağduyunun hakim olduğu bir ortamda gerçekleştiğini kaydetti.

Türkiye anayasa değişikliğiyle ilgili referandumu büyük bir olgunluk, huzur ve demokratik toplumlara örnek teşkil edecek yüksek bir katılımla gerçekleştirdiğini söyleyen Filiz, “Anayasa değişikliği milletimiz tarafından kabul görmüştür. Referandum sonucu milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Haberin DevamıReklam

Referandum öncesi süreçte de sonuçlar açıklanmadan önce de ‘çıkacak sonuç ne olursa olsun başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar en güzel karardır” demiştik. Milletimiz sandığa giderek oyunu verdi, tercihini kullandı. Başbakanımızın dediği gibi, bu halkoylamasının kaybedeni yoktur, kazananı aziz milletimizdir. Son sözü millet söylemiştir” dedi.

Milletin koalisyon dönemlerinin yeniden açılmaması için “evet” dediğini ifade eden Filiz, “Artık milletçe kenetlenerek geleceğe odaklanma zamanıdır. Yeni dönemde hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Ülkemiz ekonomisini dünyada ilk 10’a sokma hedefini gerçekleştirmek için bütün gücümüzle çalışmalıyız. Şimdi daha çok çalışma zamanı” diye konuştu.