27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Filiz: Bir zarf üzerinden kafa bulandırıyorlar

Filiz: Bir zarf üzerinden kafa bulandırıyorlar

Haber Merkezi - 19 Nisan 2017 Çarşamba - 18:45 Filiz: Bir zarf üzerinden kafa bulandırıyorlar

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli’de geçersiz sayılan mühürsüz zarfla ilgili CHP İl Başkanı Teoman Sancar’ın yaptığı açıklamaya “Bir sandıktan çıktığı iddia edilen mühürsüz zarfı geçersiz sayan sandık kurulunun kararını baz alan birileri, tek bir zarf üzerinden yine halkın kafasını bulandırmaktadır” karşılığını verdi

A- A+

CHP İl Başkanı Teoman Sancar’ın basın toplantısında, “Denizli’de mühürsüz zarf ve oy iptal edildi” açıklamasına AK Parti’den yanıt gecikmedi. AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, yazılı açıklamayla Sancar’a verdiği yanıtta, halkoylamasında yedi düvele karşı mücadele ettiklerini ve sandıktan çıkan sonuca saygı duyulması gerektiğini ifade etti.

“Kaybetmeyi alışkanlık haline getirenler, referanduma gölge düşürecek söylem ve hareketlerle hazımsızlıklarını göstermektedirler. Üzülmesinler kaybetmediler. Sabrederlerse bu sonuçla ülkemizin çok şeyler kazandığını kendileri de göreceklerdir ” diyen Filiz, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“İlimizde yapılan halkoylamasında münferit bir sandıktan çıktığı iddia edilen mühürsüz zarfı geçersiz sayan sandık kurulunun kararını baz alan birileri, ilgili yerlere varsa yaptıkları itirazın sonucunu bekleyeceğine basın önünde kazanılmış olan demokrasi zaferine gölge düşürmeye çalışmaktadır. Seçim sonuçlarını ve gerçekte neden kaybettiklerini değerlendirmeyenler, ganimet bulmuş gibi işi gücü bırakmış sonuca etki etmeyecek tek bir zarf üzerinden yine halkın kafasını bulandırmaktadır. Bu mühürsüz zarf hangi sandık kurulu tarafından geçersiz sayılmıştır? Açıklamayı yapan ilgilisinden bu detayların da kamuoyu ile paylaşılması gerekmektedir.”