29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Filiz: 8 milletvekili siyasete heyecan katacak

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2017 Perşembe - 16:40 Filiz: 8 milletvekili siyasete heyecan katacak

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli’nin önümüzdeki dönemde yapılacak seçimde 8 milletvekili çıkaracak olmasının siyasete ayrı bir heyecan katacağını belirtti.

A- A+

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) milletvekili sayısının 600’e çıkarılması nedeniyle 2016 nüfus bilgilerine göre, illerin çıkaracağı milletvekili sayılarını ve seçim çevrelerini yeniden belirlendiğini hatırlatarak, “YSK’nın verdiği karar ile Denizli önümüzdeki seçimler sonrasında TBMM’de 8 milletvekiliyle temsil edilecek. Bu da şehrimize güç ve dinamizm kazandıracaktır. İnşallah ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olur” dedi.

Denizli’nin 7 olan milletvekili sayısının 8 çıkmasının siyasete ayrı bir heyecan katacağını söyleyen Filiz; “Önümüzdeki seçimlerde bu heyecanın artarak olumlu bir şekilde şehrimize yansıyacağına inanıyorum. Bu artı 1 milletvekili siyasi rekabeti artıracak, iktidar ve muhalefetiyle her yönden bir dinamizm kazandıracaktır. Ankara’da bakanımız ve milletvekillerimiz sayesinde zaten güçlü olan siyasi gücümüzün daha da etkili olmasını sağlayacaktır. İlimizin sorunları hep beraber daha yüksek sesle dile getirilecek ve bu vesile ile hizmetler artarak devam edecektir” diye konuştu.