Erdoğan’dan Özkan’a MYK üyeleri önünde “ikbal” fırçası – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Erdoğan’dan Özkan’a MYK üyeleri önünde “ikbal”...

Erdoğan’dan Özkan’a MYK üyeleri önünde “ikbal” fırçası

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 20 Mayıs 2022 Cuma - 09:22Güncelleme: 20 Mayıs 2022 Cuma - 09:29
Erdoğan’dan Özkan’a MYK üyeleri önünde “ikbal” fırçası

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili sözleri nedeniyle Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı MYK üyeleri önünde fırçaladığı, ardından da istifasının alınıp yerine yeni atamanın yapıldığı ortaya çıktı.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, bugünkü köşe yazısında BAE ile ilgili açıklamasıyla gündem olan ve bunun sonucunda grup başkanvekilliğini kaybeden Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın görevden alınma sürecini yazdı.

Saymaz, Erdoğan’ın MYK üyeleri önünde Özkan’a “Bizi yoruyorsun. Bizi dinlemiyorsun. Saçma sapan programlara çıkıyorsun. Şahsi ikbalini düşünüyorsun. Bu işi parti için değil, şahsi ikbalin için yapıyorsun” dediğini yazdı.

Erdoğan’ın sert sözlerinin ardından grup başkanvekili İsmet Yılmaz’a “ne yapalım” diye sorduğunu, Yılmaz’ın da “istifasını istemek zorundayız” yanıtını verdiğini yazan Saymaz’ın Özkan ile ilgili yazısı şöyle:

AK Parti’nin Merkez Yürütme Kurulu, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplandığında, gündem maddelerinden biri de Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın kriz yaratan açıklamalarıydı. Geçen hafta Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalına çıkan Özkan, “Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor. O zaman teslim oldu” deyince AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bu sözlerin partiyi bağlamadığını açıkladı.

Özkan için, kum saati tersine döndü.

İstifası istendi.

Özkan, direnişe geçti.

Beyaz TV’ye çıkıp imaj düzeltmeye çalıştı.

Haberin DevamıReklam
Olmadı.

Ömer Çelik’le çekilmiş bir fotoğrafını “Sıkı dostlar arasına kimse giremez” notuyla, Erdoğan ile olan fotoğrafını da bir şiirle birlikte Twitter’da paylaştı.

Çabaları sonuç vermedi.

Erdoğan, MYK üyelerinin huzurunda Özkan’ı fırçalayarak, şunları söyledi:

“Bizi yoruyorsun. Bizi dinlemiyorsun. Saçma sapan programlara çıkıyorsun. Şahsi ikbalini düşünüyorsun. Bu işi parti için değil, şahsi ikbalin için yapıyorsun!”

Bu sözler üzerine herkesi buz kesti.

Erdoğan, Grup Başkanvekili İsmet Yılmaz’a döndü.

“Ne yapalım?” diye sordu.

Yılmaz, “Krizimiz var. Bundan sonra Cahit Bey kürsüye çıktığında partinin mi, yoksa Cahit Bey’in görüşü mü sorarlar” dedi.

Erdoğan “Yani?” diye sordu.

Yılmaz, “İstifasını istemek zorundayız” diye devam etti.

Erdoğan, “Kimi öneriyorsunuz?” diye ekledi.

Yılmaz da Yılmaz Tunç’un adını verdi.

MYK oybirliğiyle kabul etti.

Bu arada AK Partili kaynaklar Cahit Özkan ile ilgili rahatsızlığın öteden beri var olduğunu ifade etti.