28.05.2023, Pazar
14 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
d20haber.com
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Eski bakan Nihat Zeybekci aday gösterilecek...

Eski bakan Nihat Zeybekci aday gösterilecek mi?

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Nisan 2023 Pazar - 12:16Güncelleme: 9 Nisan 2023 Pazar - 16:47
Eski bakan Nihat Zeybekci aday gösterilecek mi?

AK Parti’de Denizli eski milletvekili ve eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin aday gösterilip gösterilmeyeceği, siyasi kulislerde en fazla konuşulanlardan olmaya devam ediyor. Üç dönem kuralının işletilmesiyle partinin önemli isimlerinin liste dışında kalacağı, onların yerine eski bakanlardan bazı isimlerin aday gösterileceği ifade ediliyor.

Siyasi partilerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçim için milletvekili listelerini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) vermeleri için son güne gelindi. Bugün saat 17.00’ye kadar aday listelerinin YSK’ya verilmesi gerekiyor.

Bu nedenle siyasi partilerin genel merkezlerinde yoğun bir trafik yaşanırken, kulislerde de kimlerin aday gösterileceği konuşuluyor, listeler merakla bekleniyor.

Haberin DevamıReklam
AK Parti’de genel merkezin yapacağı listede “mevcut milletvekillerinden liste dışı kalan olacak mı, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci aday gösterilecek mi?” sorusunun yanıtı merakla bekleniyor. Ankara kaynaklı kulis haberlerine göre, Zeybekci’nin ismi aday gösterilecek eski bakanlar arasında yer alıyor.