05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Dolu ve zirai dondan zarar gören çiftçiye 4,5 milyon lira ödenecek

Haber Merkezi - 21 Ekim 2020 Çarşamba - 15:47 Dolu ve zirai dondan zarar gören çiftçiye 4,5 milyon lira ödenecek

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, mayıs ayında meydana gelen zirai don afeti ile dolu ve yoğun yağış nedeniyle ürünleri zarar gören bin 868 çiftçiye 4,5 milyon lira ödeneceğini bildirdi.

A- A+

AK Parti Milletvekili Şahin Tin, geçtiğimiz mayıs ayında Pamukkale, Çal, Bozkurt, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Baklan, Bekilli ve Serinhisar ilçelerinde, zirai don afeti ile dolu ve yoğun yağış nedeniyle oluşan zararın karşılanması için verilen sözü yerine getirdiklerini belirtti.

Meydana gelen doğal afette yaklaşık 36 çeşit üründe kayıp yaşandığını, zarar tespitinin ardından çiftçilerin başvurularının alındığını kaydeden Tin, “Etkilenen bin 868 çiftçimize 4 milyon 500 bin lira ekonomik destek sağladık. Sadece iyi günde değil, en sıkıntılı dönemde de üreticilerimizi, çiftçilerimizi yalnız bırakmadığımızı, onların sıkıntılı anlarında yanlarında olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk” açıklamasını yaptı.

Tin, geçtiğimiz günlerde dolu ve kuvvetli yağışın yol açtığı zararın belirlenmesi için 7 ilçede çalışma başlatıldığını sözlerine ekledi.