15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. Erdoğan: Pamukkale’ye ulaşım kolaylaşmıştır

Erdoğan: Pamukkale’ye ulaşım kolaylaşmıştır

Haber Merkezi - 15 Ocak 2022 Cumartesi - 20:03 Erdoğan: Pamukkale’ye ulaşım kolaylaşmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’nin limanlara hızlı ve güvenli şekilde bağlandığını, turizm merkezi Pamukkale’ye ulaşımın kolaylaştığını söyledi.

A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan törendeki konuşmasında, Denizli-Aydın otoyoluna değindi, Denizli-Aydın tren hattında yenileme çalışmaları yapıldığını belirtti. Erdoğan, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“İzmir-Aydın otoyolu ile Aydın çevre yolunu tamamlayarak trafiğe açtık. Aydın-Denizli otoyolunun yapımına geçtiğimiz yıl başladık. Bu otoyol projeleriyle Türkiye’nin önemli turizm ve tekstil bölgelerinden Aydın ve Denizli’yi hem İzmir Limanı’na hem Marmara ve Akdeniz bölgelerine hızlı ve güvenli şekilde bağlamış oluyoruz. Böylece Akdeniz’e gelen turistlerin Ege Bölgesi’ne özellikle Kuşadası, Efes ve Pamukkale’ye ulaşımları kolaylaşmıştır. Yapımı devam eden Selçuk-Aydın yolunu, Söke-Didim yolunu, Söke-Milas yolunu ve İncirliova ilçemizdeki Tarihi Çatma Köprüsü’nün restorasyonunu seneye, Aydın-Muğla ayrımı Söke yolunu ise bir sonraki yıla tamamlıyoruz. Afyon-Denizli-Isparta-Burdur ve Ortaklar-Aydın-Denizli tren hattını yüzde 100 yerli ve milli imkanlarla modernize ediyoruz. Yapımı devam eden bu hattı inşallah 2023’te tamamlıyoruz.”