29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Parti’de 40 aday adayı için...

AK Parti’de 40 aday adayı için temayül yoklaması yapılacak

Haber Merkezi - 4 Mayıs 2018 Cuma - 17:17 AK Parti’de 40 aday adayı için temayül yoklaması yapılacak

Denizli'de 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti'den adaylık başvurusu yapanların değerlendirilmesi için yarın partide temayül yoklaması yapılacağı bildirildi.

A- A+

Partiden yapılan yazılı açıklamada, adaylık başvurusu yapanların değerlendirilmesi ile ilgili yarın Kırçiceği Düğün Salonu ve Sosyal Tesislerinde 10.00 ile 16.00 saatleri arasında temayül yoklaması yapılacağı belirtildi.

Temayüle il ve ilçe teşkilatlarının ana kademeleri, kadın ve gençlik kollarının asil yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, daha önce görev yapmış aday olmayan il başkanları ve milletvekilleri, disiplin kurulu ve demokrasi hakem kurulu üyelerinin katılacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci, Denizli milletvekillerimiz Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmuşlar ancak partimizin genelgesi gereği temayüle girmeyeceklerdir. Genel Merkez tarafından onaylanan, temayüle girecek milletvekili aday adaylarının isim listesi alfabetik olarak aşağıdaki gibidir:

Adem Kayar, Adnan Şaşmaz, Ahmet Aydınlı, Akın Çelik, Ali Aygören, Ali Önen Çetinkaya, Arife Sevinç Dalbudak, Avni Örki, Aysun Tonel Karaaslan, Ayşe Doğan, Barış Özbilen, Birtan Şahan, Cemal Ceylan, Dilek Çevik, Fatma Sürmeli, Fazıl Alata, Fethi Erdem, Hasan Oymak, Hilal Can, İlkay Kılıç, Mahmut Durgut, Mehmet Dağlıoğlu, M. Ali Haluk Değirmenci, Mithat Ekici, Muhammed Bekir Ege, Mustafa Gebeşce, Nihal Kızılhan, Nilgün Ök, Nurefşan Bozaba, Osman Tavşan, Osman Yüceliş, Ömer Kılınçarslan, Öznur Yaşar, Perihan Dağ, Recep Karakaş, Sezer Cihan, Ümit Çelik, Veli Demir, Yıldız Aydemir, Zafer Ersin Topoğlu.”

BAKAN ZEYBEKCİ VE 3 MİLLETVEKİLİ KATILMIYOR

Öte yandan yarın yapılacak temayül yoklamasına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan katılmayacak. Zeybekci ve 3 milletvekiliyle birlikte AK Parti’de aday adayı sayısı 44 oldu.

DENİZLİ (AA)