01.04.2023, Cumartesi
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Partili Yıldız’dan ‘hakkımı helal etmiyorum’...

AK Partili Yıldız’dan ‘hakkımı helal etmiyorum’ haberiyle ilgili açıklama

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Şubat 2023 Cuma - 17:51Güncelleme: 3 Şubat 2023 Cuma - 17:52
AK Partili Yıldız’dan ‘hakkımı helal etmiyorum’ haberiyle ilgili açıklama

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, meclis toplantılarına katılmadığı iddialarıyla ilgili "Yoklamaya katıldım, birinde de görevli olarak yurt dışındaydım" açıklaması yaptı.

AK Parti Milletvekili Ahmet Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis Genel Kurulu toplantılarına katılmayan milletvekillerine “hakkımı helal etmiyorum” sözleriyle tepki gösterdiği haberle ilgili açıklama gönderdi. Toplantılara katılmayan milletvekilleri arasında isminin geçirilmesinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Yıldız’ın açıklaması şöyle:

“3 Şubat 2023 tarihli ‘Cumhurbaşkanı Hakkımı Helal Etmiyorum Demişti başlıklı haberiniz gerçeği yansıtmadığı gibi kamuoyunda yanlış kanaatlere sebep olacak üslup taşımaktadır.

Cumhurbaşkanımızın Grup konuşmasında kastettiği 31 Ocak 2023 tarihinde, TBMM Genel Kurulu’nda yapılan ve o gün için Genel Kurulun erken kapanmasına sebep olan yoklamaya katıldım. Hatta bunu o an ofisimde bulunan Denizli Spor Kulübü Başkanı Mehmet UZ, Denizli İl Spor Müdürü Ömer İLMAN ve Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi ŞEVKAN’la görüşmelerimi keserek yaptım.

Haberin DevamıReklam

Haberin içinde zikredilen 26 Ocak 2023 tarihli yoklama sırasında ise Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Heyeti Başkanı olarak yurtdışında görevli ve TBMM Başkanımız tarafından izinliydim. Yurtdışında görevli olmadığım ve Denizlide bulunmadığım zamanlarda, TBMM Genel Kurulu çalışmadığı günlerde bile iş gereği hep TBMM’deyim.

Nitekim TBMM kayıtlarına göre 2022 yılında tek devamsızlığım 1 Ağustos 2022 olarak görülmektedir. Aslında o gün de ülkemize resmi bir ziyarette bulunan Libya Meclis Başkanı’na refakat etmek için görevlendirilmiştim ve aslında izinliydim. Özenli bir araştırma yapsaydınız bu hususları teyit edebilirdiniz.”