27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Parti kalelerinde yıkıldı

AK Parti kalelerinde yıkıldı

Haber Merkezi - 16 Nisan 2017 Pazar - 22:44 AK Parti kalelerinde yıkıldı

AK Parti, Denizli’deki referandumda yerel iktidar olduğu ilçelerde yıkıldı. Merkezefendi, Pamukkale ve Çivril gibi seçmen yoğunluğunun fazla olduğu ilçelerde hayır oyları fazla çıkınca, iktidar partisi Denizli’de kaderine razı oldu.

A- A+

AK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın referandum mitingi yaptığı illerden biri olan Denizli’de hayal kırıklığına uğradı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, milletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, son ana kadar evet için yoğun tempoda çalıştı. Ancak, AK Parti kurmaylarının bu çalışması evet çıkmasına yetmedi.

Haberin DevamıReklam

HAYIR ÇIKAN İLÇELER

Denizli’de referandumun kaderini AK Partili belediyelerin iş başında olduğu ilçeler belirledi. Merkezefendi, Pamukkale, Çivril, Sarayköy, Serinhisar, Honaz, Güney, Çardak, Baklan ve Babadağ, AK Partili belediye başkanlarının görevde olduğu, ancak hayır oylarının fazla çıktığı ilçeler oldu.

Ayrıca CHP’li başkanların görevde olduğu Buldan, Bozkurt ve Bekilli ile MHP’li belediye başkanının iş başında olduğu Çal’da da hayır oyları fazla çıktı.

5 İLÇEDEN EVET

AK Partili belediye başkanlarının görevde olduğu Acıpayam, Beyağaç, Çameli, Kale ve Tavas, Denizli’de “evet” diyen ilçelerdi.