AK Partili Özkan, emekli maaşı zammı için oran verdi – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Partili Özkan, emekli maaşı zammı...

AK Partili Özkan, emekli maaşı zammı için oran verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Aralık 2021 Pazartesi - 11:19Güncelleme: 27 Aralık 2021 Pazartesi - 11:36
AK Partili Özkan, emekli maaşı zammı için oran verdi

AK Parti Grup Başkanvekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan, merakla beklenen emekli maaşı artış oranıyla ilgili açıklama yaptı. Özkan, “Emekliye yapılacak zam da asgari ücret zammına yakın olacak” diyerek, artışla ilgili oran vermiş oldu.

Günlerdir konuşulan emekli maaşı zammıyla ilgili bir açıklama da AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan geldi. TGRT Haber’de Cem Küçük’e konuk olan Özkan, SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin beklediği artışla ilgili soruyu da yanıtladı.

Haberin DevamıReklam
Zam oranının yüzde 50’yi bulup bulmayacağına ilişkin soruya Özkan, “Vatandaşlarımızı bugüne kadar ne faize ne enflasyona ne de kur kumpaslarına yenik düşürmedik. Her daim aldığımız kararlarla satın alma güçlerini artıra artıra bugüne geldik. Demek oluyor ki geçen seneki emekli maaşlarıyla küresel enflasyon salgınına karşı vatandaşımızın ekonomik durumunu güçlendirecek bir rakam olacak. Oran olarak asgari ücret artışına yakın bir düzenleme olacak. Cumhurbaşkanımızın ekonomi ile ilgili müjdeleri de bu istikamettedir. Emekliye yapılacak zam da asgari ücrete zammına yakın olacak” yanıtını verdi.