05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. AKP
  6. /
  7. AK Partili Özkan’dan muhalefete: Postmodern ittifak

AK Partili Özkan’dan muhalefete: Postmodern ittifak

Haber Merkezi - 28 Şubat 2022 Pazartesi - 19:54 AK Partili Özkan’dan muhalefete: Postmodern ittifak

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, bugün "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" metnine imza atan muhalefetin bu çalışmasını "postmodern ittifak" olarak nitelendirdi.

A- A+

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bugünü “28 Şubat Haçlı darbesinin yıldönümü” şeklinde niteleyerek, 28 Şubat darbesinin açıkça milletin iradesine ve değerlerine bir kast girişimi olduğunu söyledi.

Postmodern bir ittifak anlayışıyla iktidara gelme arzusunda bulunanların olduğunu öne süren Özkan, “İşte bugün maalesef bir koltuk sevdasına, bir makam, mevki sevdasına ‘dostlarımız’ dedikleriyle, çetelerle, mafyalarla, derin ve paralel yapılarla, FETÖ’süyle, PKK’sıyla, Türkiye düşmanlarıyla gizli, kapalı kapılar arkasında ittifak görüşmeleri yapan, adeta postmodern darbeyi hatırlatırcasına postmodern bir ittifakla milletin iradesini dolaşmaya çalışanlar var. Nasıl 27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat, ucu dışarıda bulunan ve iş birlikçilerle beraber Türkiye’de ihanet içerisinde olanlarla yapılmışsa bugün postmodern bir ittifak anlayışıyla dostlarıyla beraber iktidara gelme arzusu içinde olanlar da aynı gaflet, dalalet ve hıyanet içerisindeler” dedi.

Haberin DevamıReklam

Darbecilerin seçilmiş iktidarları ihanetle suçladıklarını kaydeden Özkan, “Bugün o 6 benzemez, postmodern ittifak, benzemezlerin ittifakı Cumhurbaşkanımıza karşı da aynı ihanet suçlamasını yapıyorlar” diye konuştu.

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ile ne getirileceğine ilişkin muhalefetten “Kanal İstanbul duracak” yanıtını aldıklarını söyleyen Özkan, “Hani sizin derdiniz parlamenter sistemdi? Aynı Gezicilerin bıraktığı bakiye bunlar. Geziciler demişlerdi ya mesele ağaç değil” ifadelerini kullandı. (AA)