08.03.2021, Pazartesi
2 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

Haber Merkezi - 16 Şubat 2021 Salı - 16:42 AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı

AK Parti Denizli İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu'nda gerçekleştirildi.

A- A+

Kongreye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muhammet Kasapoğlu, AK Parti Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök, Ahmet Yıldız, Julide İskenderoğlu, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör ve partililer katıldı.

KASAPOĞLU: KİRLİ EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Kongrede bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 Türk vatandaşını rahmetle anarak ailelerine sabır diledi. Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Bu ülke, bu kutlu coğrafya, şehitlerimizin bize emanet ettiği, onların bu uğurda can verdiği önemli bir emanet. İşte birkaç gün önce 13 vatandaşımızı bu uğurda ahirete yolcu ettik. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar bizler bir ve beraber olduğumuz müddetçe hiçbir zaman hiçbir kirli emellerine ulaşamayacaklar. Şehitlerimizin bize vatan kıldığı, emanet ettiği bu kutlu coğrafyayı, bu şanlı bayrağı da hep birlikte ilelebet payidar kılacağız.”

Şubat ayının 28 Şubat sürecini hatırlattığını, hak ettiği halde üniversiteye gidemeyen kadınları, işinden aşından edilen insanları unutmadıklarını belirten Kasapoğlu, eski Türkiye’nin geride kaldığını, o kötü günlere ülkenin bir daha geri dönmeyeceğini söyledi.

Partisinin güçlü, vicdanlı, adaletten ve merhametten yana olan tüm kadınlarıyla gurur duyduklarını belirten Kasapoğlu, “Kadınlarımız, Türkiye’nin dört bir yanında hiçbir zaman geride durmadan kendilerine yakışır cesaretle, özveriyle önden gittiler. Kadınlarımızın, gençlerimizin, teşkilatlarımızın bu güzel birlik ve beraberliğiyle önümüze çıkan her sorunu bugüne kadar kardeşçe, bir ve beraber olarak aştığımız gibi bundan sonra da nice engelleri aşmaya talibiz” dedi.

Kongrelerde tazelenerek, güçlenerek yollarına devam edeceklerini kaydeden Kasapoğlu, “İnanıyoruz ki 2023, 2024 hedeflerimiz ve 2071’e yönelik vizyonumuz, kongrelerimizle, çalışmalarımızla tazelenerek, motivasyonumuzu, enerjimizi, kardeşliğimizi, saflarımızı güçlendirerek devam edecek. Çünkü bizim yolumuz kardeşlik yolu. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Tüm dünyaya ‘dünya 5’den büyüktür’ diyerek meydan okuyan, mazlumların, adaletin, vicdanın güçlü mesajını veren Sayın Cumhurbaşkanımızın yolundan, onun yol ve dava arkadaşları olarak yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Kongrede konuşmaların ardından seçime geçildi. Bir süre önce AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanlığına atanan Feride Dükel Kabadayılar, bu göreve yeniden seçildi.

DENİZLİ (AA)