23.04.2019, Salı
8 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. AKP
  4. /
  5. Tin: Denizli potansiyelini AK Parti ile...

Tin: Denizli potansiyelini AK Parti ile değerlendiriyor

Haber Merkezi - 11 Haziran 2018 Pazartesi - 17:39 Tin: Denizli potansiyelini AK Parti ile değerlendiriyor

AK Parti Milletvekili Şahin Tin, AK Parti iktidarında il ihracatının 4 kat artarak 2,6 milyar dolara ulaştığını, Denizli’nin potansiyelini AK Parti iktidarıyla daha iyi değerlendirdiğini savundu.

AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Buldan ilçesinde esnafla buluştu. Tin’e AK Parti Buldan İlçe Başkanı Hasan Coşan ve İlçe Koordinatörü Abdullah Doğrar ve partililer eşlik etti. Buldan’ın AK Parti iktidarında önemli hizmetler aldığını ifade eden Tin, “İlçemize genel bütçe kaynaklarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu binası, Hasanbey, Dımbazlar ve Gülalan mahallelerine gölet yaptık. Cindere Barajı Yenice Ovası sulama kanallarını tamamladık. Aktaş Barajı inşaatı da devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda hizmete sunulacak. TOKİ tarafından ilçeye 170 konut yapıldı. 400 öğrenci kapasiteli KYK yurdu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binası, Buldan 4 Eylül Ortaokulu, Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbrahim Çelebi İmam Hatip Lisesi, Kadıköy İlkokulu inşa edildi. Bölmekaya Mahallesi yeni yerine taşındı. Alandız’a Kestane Paketleme tesisi, Yaylaköyü’ne pazaryeri yapıldı. Bu hizmetlerle Buldan’ımızın çehresini değiştirdik” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN BULDAN YATIRIMLARI

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin de Buldan’a milyonluk yatırımlar gerçekleştirdiğini kaydeden Tin, “İlçeye 378 bin metrekare kilit parke taşı döşendi, yine 79 bin 200metrekare kilit parke taşı teslim edildi. 54 bin 300 metre içme suyu hattı, 17 bin 640 metre kanalizasyon hattı, 197 metre yağmur suyu hattı inşa edildi. 16 tane içme suyu sondaj kuyusu açıldı. 130 metre köprü, 70 metre menfez yapıldı. Hasanbeyler’e sosyal tesis, merkez ve Yenicekent’e 3 adet spor grupları yerleştirildi. Kadıköy ve Yenicekent’e halı saha yapıldı. Mezarlıkların yapım, tadilat ve bakımları titizlikle yürütülüyor. Yol yapım ve bakım çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor. İlçeye 26 bin 700 metre 1. Kat asfalt kaplama, 55 kilometre 2. kat asfalt kaplama yol yapıldı. Yenicekent turizm yolu sıcak asfaltla kaplandı. Gülalan, Doğan ve Kadıköy mahallelerine çocuklarımız için oyun grupları kuruldu. 259 kişiye öğrenim yardımı yapılıyor” diye konuştu.

“TEKSTİL VE TURİZM BULDAN’I CAZİBE MERKEZİ YAPACAK”

Buldan’ın aynı zamanda üretim üssü ve tekstilin merkezi olarak sanayi kenti Denizli’nin önemli bir ilçesi olduğuna işaret eden Tin, “Buldan’ın tekstil üretiminde önemli bir şöhreti var. Bu anlamda turizm potansiyeli de var. Geleneksel tekstil üretimiyle, turizm birleştirilerek, ilçenin cazibe merkezi haline getirilmesi için projeler yürütülüyor. Bu anlamda Buldan bizim için son derece önemli. Denizli, çalışkan, üreten, yeniliklere açık bir kent. Denizli AK Parti iktidarıyla bu potansiyelini daha iyi değerlendiriyor, ihracat liginde Türkiye’nin zirvesine doğru ilerleyişini kararlılıkla sürdürüyor” ifadelerini kullandı.