27.02.2020, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

AK Partili eski başkanlara yeni görevler

Haber Merkezi - 5 Aralık 2019 Perşembe - 22:24 AK Partili eski başkanlara yeni görevler

AK Parti’de 31 Mart’ta aday gösterilmeyen ve seçim kaybeden eski belediye başkanları yeni görevlere getirildi. Atamalarla Muhammet Subaşıoğlu Aynes’te yönetim kurulu üyeliğine, Gürcan Güven İl Sağlık Müdürlüğünde başhekimliğe getirilirken, bu halkaya son eklenen isim Turhan Veli Akyol oldu. Akyol, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atandı.

AK Parti, 31 Mart seçimleriyle belediye başkanlığı koltuklarından kalkan isimlere yeni görevler veriyor. Merkezefendi eski Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile başlayan görevlendirmeler, Çivril eski Belediye Başkanı Dr. Güven Gürcan ile devam etti. Son eklenen halka ise Tavas eski Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol oldu.

SUBAŞIOĞLU’NA AYNES’TE GÖREV

31 Mart yerel seçimlerine Cumhur İttifakı adayı olarak giden AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, Millet İttifakı’nın adayı Şeniz Doğan’a karşı kaybetti. Subaşıoğlu, seçimden 2,5 ay sonra FETÖ soruşturmaları kapsamında Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) geçen Aynes’e yönetim kurulu üyesi oldu. Bu görevlendirme, TMSF’nin 13/06/2019 tarih ve 81514179-100-E.12657 sayılı yazısı ve Fon Kurulunun 13/06/2019 tarih ve 2019/337 sayılı kararıyla gerçekleşti.

GÜVEN’E BAŞHEKİMLİK

Yerel seçimde aday gösterilmeyen Çivril eski Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servis Başhekimliğine getirildi. Güven, Çivril Belediye Başkanlığı öncesinde ise ilçedeki devlet hastanesinde başhekim olarak görev yapıyordu.

AKYOL, KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ OLDU

Görev verilen son eski belediye başkanı Turhan Veli Akyol oldu. 31 Mart’ta aday gösterilmeyen Akyol, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atandı. Akyol’un yeni görevine başladığı öğrenildi. İlahiyat fakültesi mezunu olan Akyol, Denizli Valiliğinde İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü olarak görev yapmıştı.