27.02.2020, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Tin, emekliye bayram ikramiyesinin ödeneceği tarihi açıkladı

Haber Merkezi - 26 Mayıs 2019 Pazar - 20:41 Tin, emekliye bayram ikramiyesinin ödeneceği tarihi açıkladı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, emekliye bayram ikramiyesinin 31 Mayıs tarihinde yapılacağını söyledi. Tin, “Yaklaşık 12 milyon vatandaşımıza toplamda 10,7 Milyar TL ödeme yapıyoruz.‬ Emeklilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesinin 31 Mayıs tarihinde yapılacağını açıkladı. Tin, Ramazan Bayramı’nda verilecek olan ikramiyenin geçen bayramda olduğu gibi günlere yayılmayacağını ve bir günde hesaplara aktarılacağını kaydetti.

“10.7 MİLYAR TL ÖDENECEK”

Milletvekili Tin, 12 milyon emekliye toplamda 10.7 milyar TL ödeme yapılacağını belirterek, “Yıllarca ülkemizin yükünü omuzlarında taşıyan ve aynı zamanda sorumluluklarını yerine getirerek alın teriyle kazancını sağlayıp emekli olanlara her bayram olduğu gibi bu bayramda da ikramiye desteği veriyoruz” dedi. ‬

Tin, “AK Parti olarak kişinin ne zaman emekli olduğuna bakmaksızın bayramlara elleri daha rahat, imkanları daha geniş girebilmelerine olanak sağlayacak önemli bir hamle daha gerçekleştirdik. Artık emekli vatandaşlarımız da daha rahat ve daha güzel bayramlar yaşasın istiyoruz.‬ Türkiye’nin kalkınmasına katkı koyan hiçbir vatandaşımızı bugüne kadar zorda, darda bırakmadık. İmkânlar nispetinde tüm kolaylıkları sağladık. Özellikle emeklerimize Ramazan ve kurban bayramı öncesinde 1000’er lira olmak üzere ikramiye olarak yıl içinde 2 bin TL ödeme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE OMUZ VERİYORUZ”

“Bu topraklarda emek ve gayret sarf eden her bir vatandaşımıza ne kadar kolaylık sağlasak az kalır” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Bizler toplumun tüm kesimlerine eşit ve adil bir şekilde katkı sağladık ve omuz verdik. Milletimizin mutluluğuna ortak olduğumuz kadar darlığına da ferahlık olmanın derdinde olduk.‬ Ramazan Bayramı için hazırlıklarını sürdüren tüm vatandaşlarımıza güzel ve bereketli bir bayram geçirmelerini diliyorum. Bayramların bayram olduğu, dargınların barıştığı, bereket çeşmelerinin verimini artırdığı daha güzel ve güçlü Türkiye’ye kavuştuğumuz mutlu yarınlara ulaşırız inşallah. 31 Mayıs tarihinde ödenecek olan Ramazan Bayramı ikramiyelerinin SGK’dan maaş alan emeklilerimize, ölüm aylığı alanlara, şehit yakını, gazilerimiz, vazife-harp malulleri, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular ve tüm hak sahibi vatandaşlarımıza bereket getirmesini diliyorum” diye konuştu.‬