05.06.2020, Cuma
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Filiz’den Davutoğlu’na “zan altında bıraktınız ama istifayı düşünmedik” yanıtı

Haber Merkezi - 15 Nisan 2020 Çarşamba - 17:49 Filiz’den Davutoğlu’na “zan altında bıraktınız ama istifayı düşünmedik” yanıtı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “bütün teşkilatlar benimle birlikte istifa edecekti” açıklamasına yanıt veren AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “bizi zan altında bıraktınız” tepkisini gösterdi ve istifayı düşünmediklerini ifade etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bir televizyon programında AK Parti’den istifasıyla ilgili “Bütün teşkilatlar ‘izin verin sizinle birlikte istifamızı verelim’ dediler. Dönemin AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurcu, ‘biz 9 ay önce sizin genel başkanlığınızı onayladık. Tüm illerin il başkanları istifa edecek. Arkanızdayız” dedi sözlerine AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’den itiraz geldi.

Filiz, sosyal medya hesabından “İstifa ettiğiniz 2016 ile ilgili beyanınızda bizi zan altında bıraktınız ama doğrusu ne şahsım ne de hiçbir teşkilat mensubumuz sizinle beraber istifa etmeyi düşünmedik! Aksine sonuna kadar liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” paylaşımını yaptı.