22.04.2019, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Serinhisar, Gençlik ve Kültür Merkezi tamamlandı

Serinhisar, Gençlik ve Kültür Merkezi tamamlandı

Haber Merkezi - 7 Kasım 2018 Çarşamba - 14:33 Serinhisar, Gençlik ve Kültür Merkezi tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi tamamlandı. Bin 150 metrekare oturma alanı bulunan tesiste kafeterya, atölyeler, işyerleri, ofisler, spor salonları ve çok amaçlı salon yer alıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ilçenin modern bir sosyal ve kültürel alana kavuşması amacıyla hayata geçirdiği Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi tamamlandı. Serinhisarlıların sosyal ve kültürel birçok ihtiyacını karşılayacak binanın birçok fonksiyonu bulunuyor. Özellikle gençlerin sosyal hayatlarına renk katacak tesis 7’den 70’e herkese hitap edecek. Toplamda 4 bin 700 metrekare kapalı alana sahip olan Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi’nde çok amaçlı salon, kafeterya, 6 adet atölye, 5 adet işyeri, 6 adet ofis ve 2 adet spor salonu yer alıyor. Serinhisar Gençlik ve Kültür Merkezi’nin kısa bir süre sonra hizmete alınacağı ifade edilirken, başta gençler olmak üzere Serinhisarlılar çok fonksiyonlu sosyal bir tesise kavuşacak.

“HER YAŞTAN VATANDAŞA HİTAP EDECEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte “Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” dediklerini hatırlatarak, “Serinhisar’ın en önemli ihtiyaçlarından biri olan sosyal ve kültürel tesis talebini Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Tesis içerisinde yer alan atölyeler ve spor salonlarının her yaştan vatandaşa hitap edeceğini ifade eden Zolan, “Tesisimiz içerisinde yer alan atölyeler, spor salonları ile gençlerimiz ve hanım kardeşlerimiz bu tesislerde üretmenin, öğrenmenin ve spor yapmanın keyfini yaşayacak. Kısa süre içerisinde hizmete girecek tesisimiz Serinhisar’ımıza, Denizli’mize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.