Çavuşoğlu’na hal esnafından karpuzlu ziyaret – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Çavuşoğlu’na hal esnafından karpuzlu ziyaret

Çavuşoğlu’na hal esnafından karpuzlu ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Nisan 2024 Perşembe - 15:34Güncelleme: 25 Nisan 2024 Perşembe - 15:37
Çavuşoğlu’na hal esnafından karpuzlu ziyaret

Hal esnafı, Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na “karpuz”lu ziyarette bulunarak, öğrencilik yıllarında pazarlarda karpuz satıp geçimini sağlamasını anımsattı.

DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Türkiye Halciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Halil Öztürk ve hal esnafını ağırladı. Ziyaretteki karpuz detayı tebessüme neden oldu. Çavuşoğlu’nu kutlayıp, başarı dileklerini ileten Öztürk, “Serinhisarlı hemşehrim Bülent Nuri Çavuşoğlu ile gençliğimizde aynı zamanlarda pazarlarda çok karpuz sattık. Herkes hayırlı olsun ziyaretlerinde çiçek çikolata götürür, biz de karpuz götürdük. Allah sizlere güzel hizmet etmeyi nasip etsin. Sizlere teşekkür ediyoruz. Karpuzcudan belediye başkanı da olabiliyor, bunu gösterdiniz. Sizi kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Çavuşoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, karpuzların da hoş bir sürpriz olduğunu söyledi. Öztürk ve beraberindekilere teşekkür eden Çavuşoğlu, “Karpuz satmak keyifli bir işti. Karpuz satarak bir yerelere gelinebiliyormuş, halkımız bunu da gördü. Karpuz kamyonu kasasından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığına giden yolculuğun bir tek mimarı var, bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bize bu şansı, özgürlüğü veren cumhuriyettir, demokrasidir. Başka bir rejim altında yaşıyor olsaydık emin olun karpuzcudan hiçbir şey olmazdı” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam
Çavuşoğlu, daha önce gençlik ve öğrencilik yıllarında karpuzculuk yaparak geçimini sağladığını kamuoyu ile paylaşmış, “Karpuzcu Başkan” adıyla gündeme gelmişti.