Denizli Büyükşehir Belediyesinden “kiralık araç” sergisi – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyesinden “kiralık araç” sergisi

Denizli Büyükşehir Belediyesinden “kiralık araç” sergisi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Nisan 2024 Perşembe - 16:52Güncelleme: 18 Nisan 2024 Perşembe - 16:53
Denizli Büyükşehir Belediyesinden “kiralık araç” sergisi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, ihtiyaç fazlası olduğu belirlenen 45 kiralık aracın geri gönderileceğini kaydederek, “Bu araçlardan elde edeceğimiz aylık tasarruf miktarı 1 milyon 214 bin 962 TL’dir” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bir kısmı lüks olan ihtiyaç fazlası 45 adet kiralık aracı, Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Genel Sekreter Bülent Bozbaş’ın da katılımıyla 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sergilendi.

 

VERDİĞİ SÖZÜ ANIMSATTI

Burada konuşan Çavuşoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde kamuoyuna, Denizli’de gerçek tasarrufun yapıldığı, derman bir belediyecilikle,insanların artık şatafatın içinde olmadığı, halka hizmet için yola çıkan bir belediyecilik yapacakları sözünü verdiklerini hatırlattı.

  

“BELEDİYE TASARRUF ETMELİ”

Göreve geldikleri andan itibaren tasarruf tedbirleri uyguladıklarını dile getiren Çavuşoğlu, “Göreve geldiğimizden bu yana da bunun altyapısını, temellerini kurmak üzere bir çalışma yürütüyoruz. İstiyoruz ki, Denizli’de halkın ihtiyaçları, beklentileri doğrultusunda bir belediyecilik yapalım, belediye çalışmaları anlamında artık şatafatın dışında insanların ihtiyaçlarını çözebilelim, diye yola çıktık. İstiyoruz ki artık bu belediye tasarruf etmeli” dedi.

“TASARRUF EYLEM PLANLARI UYGULUYORUZ”

İlk etapta 380 kiralık araçtan 45’ini geri gönderceklerini aktaran Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

Haberin DevamıReklam
“İlk etapta 380 kiralık aracımızdan 45 aracımızı geri gönderiyoruz. Şunu biliyoruz ki bu araçlar olmasa da belediyecilik hizmetlerini verebiliriz. Bu araçlar olmadığı zaman da çalışmalarımızı yürütebiliriz. Ama evinde süt içmeyen bir çocuğumuz varsa, gelecekle ilgili kaygı duyan bir ailemiz varsa görevimizi yapmamış olacağımızı söylemiştik. Bu kaygıdan kaynaklı da özellikle borç yükünü azaltabilmek açısından adım adım Denizli’de tasarruf eylem planları uyguluyoruz. Bu 45 aracımızın içerisinde gördüğünüz gibi her marka var. Bu araçlardan elde edeceğimiz aylık tasarruf miktarı 1 milyon 214 bin 962 TL’dir. Bu sadece araç tasarrufu, bunun yanında, bu araçların tüketeceği yakıtlardan edeceğimiz tasarruf, personel anlamında yapmadığımız maliyetleri de hesapladığımızda kat ve kat bu rakamın üstüne çıkan bir tasarrufun birinci adımını başlattık. Denizli Büyükşehir Belediyesi artık şatafatın olmadığı, gereksiz harcamanın yapılmadığı bir belediye olacak. Bu anlamda sözlerimizin arkasındayız.”

“SABIR İSTİYORUM”

Bugüne kadar belediye bütçesinden farklı gerekçelerle milyonlarca liralık ödemelerin yapıldığını tespit ettiklerini söyleyen Çavuşoğlu, “Denizli halkının her bir kuruşunu kim iç ettiyse, kim cebine kattıysa biz bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Denizli halkından bir şey istiyorum. Bizim birçok projemiz vardı. Bu projelerimizi yaşama geçireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Ama almış olduğumuz borç yükü, götürmeye çalıştığımız süreç göz önüne alındığında Denizli halkından birazcık sabır istiyorum, çok değil birazcık. Söylediğimiz her sözü yaşama geçireceğiz. Halkımız sabır noktasında birazcık anlayış gösterirse şaha kalkmış, huzuru ve mutluluğu içinde barındıran bir Denizli’yi beraber inşa edeceğiz” dedi.