CSO’dan 23 Nisan’a özel konser – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. CSO’dan 23 Nisan’a özel konser

CSO’dan 23 Nisan’a özel konser

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Nisan 2024 Salı - 14:38Güncelleme: 23 Nisan 2024 Salı - 14:40
CSO’dan 23 Nisan’a özel konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Denizli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel Film Müzikleri Konseri verdi. Konserde, ilgiyle izlenen çok sayıda filmin müzikleri seslendirildi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde verdiği konseri Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ali Marım ve çok sayıda davetli izledi.

Şef Cemi’i Can Deliorman’ın yönettiği konserde CSO; Star Wars, Gladyatör, Harry Potter, Mission Impossible ve çok sayıda film müziğinin icra etti.

 

“DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR BAYRAM”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, CSO sanatçılarına ve izleyicilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile bir kez daha dünyada eşi benzeri olmamış bayramlardan birini daha yaşayacağız. 23 Nisan, ülkemizin demokrasiye, özgürlüğe ve gelecekte huzurlu bir hayat yolculuğuna başlamış olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı o güzel gündür. Bizlere bu güzel vatanı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu bayramı çocuklarımıza armağan ediyor olması gerçekten ne kadar büyük bir dehanın, ne kadar büyük bir öngörünün sahibi olduğunu da bir kez daha bizlere göstermiştir” dedi.

Haberin DevamıReklam
Bu özel günlerin kendilerine miras olmadığını, çocuklara emanet edildiğini vurgulayan Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi belediye başkanlarına, cumhurbaşkanlarına, bakanlara, valilere, müsteşarlara veya başkalarına emanet etmemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etmiştir. Biz de bu şiara inanan temsilcileri olarak, gençlerimizin huzurlu bir hayat sürmeleri, gelecekleri ile ilgili kaygı taşımadıkları, ülkemizin güzel coğrafyasını terk ederek başka bir coğrafya hayali kurmadıkları bir Türkiye’de, bir Denizli’de buluşmayı diliyoruz.”

Konuşmanın ardından Vali Coşkun ve Başkan Çavuşoğlu, günün anısına Şef Cemi’i Can Deliorman’a plaket verdi.