DENİB yönetiminden Çavuşoğlu’na ziyaret – D20Haber
19.05.2024, Pazar
18 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. DENİB yönetiminden Çavuşoğlu’na ziyaret

DENİB yönetiminden Çavuşoğlu’na ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Nisan 2024 Pazartesi - 14:56Güncelleme: 22 Nisan 2024 Pazartesi - 14:56
DENİB yönetiminden Çavuşoğlu’na ziyaret

Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, üretimi sonuna kadar destekleyeceklerini, ancak kırmızı çizgilerinin tarım arazileri olduğunu, tarım arazilerinin yok olmaması için gerekeni yapacaklarını belirtti.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’na hayırlı olsun zirayetinde bulundu.

Memişoğlu, misafirperverliği için Çavuşoğlu’na teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi. Denizli’nin Türkiye’nin ihracat sıralamasında dokuzuncu sırada bulunduğunu ifade eden Memişoğlu, 185 ülkeye 3 bin ayrı kalemde ihracat yaptıklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam
Çavuşoğlu ise, üreten ve cari fazla veren Denizli’de her zaman üretenlerin yanında olacaklarını vurguladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak üretmek isteyen herkese ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydeden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

“Tarım arazilerinin yok olmaması şartıyla kim nerede, ne üretmek istiyorsa yanında duracağız. Yeter ki üretin. Ranta değil, üretime dayalı bir ekonomi için kim varsa, biz onlarla beraber yol yürürüz. Üretimde bir tek kırmızı çizgimiz var, tarım arazilerinin yok olmaması. Bu anlamda ne zaman bir desteğe ihtiyaç olursa elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.”