22.05.2019, Çarşamba
18 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Büyükşehir Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2...

Büyükşehir Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 konser, 2 tiyatro oyunu

Haber Merkezi - 12 Mart 2019 Salı - 16:26 Büyükşehir Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 konser, 2 tiyatro oyunu

Kentin sosyal ve kültürel alanda büyük bir ihtiyacını karşılayacak Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, bu hafta 2 konser ile 2 tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, hizmete girdiği kısa süre içerisinde düzenlenen organizasyonlarda binlerce vatandaşı ağırladı. Dev tesisteki ilk organizasyon, Denizli’nin halk kültürünü ve ezgilerini tüm dünyaya tanıtan unutulmaz halk ozanı Özay Gönlüm için düzenlenen anma programı oldu.

Gecede, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, İsmail Barkan’ın şefliğinde büyük halk ozanı Özay Gönlüm’ün eserlerini seslendirdi. Daha sonra Bedia Akartürk konserine ev sahipliği yapan tesiste, Büyükşehir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Coşkun Sabah konseri düzenledi. Son olarak Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi önünde binlerce kişinin katıldığı açılışa özel Buray konseri gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, bu hafta ise 2 konser ve 2 tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. 14 Mart 2019 Perşembe günü saat 20.00’de Mehmet Gazi Salonu’nda Sebahattin Gülümser konseri düzenlenecek.

15 Mart 2019 Cuma günü saat 20.00’de ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun “Geç Kalanlar” adlı oyunu Fatma Yıldız Salonu’nda sahnelenecek.

16 Mart 2019 Cumartesi günü saat 20.00’de sanatçı Özge Ersu, Mehmet Gazi Salonu’nda bir konser verecek.

17 Mart 2019 Pazar günü de yine saat 20.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu, “39 Basamak” adlı oyunu Fatma Yıldız Salonu’nda sahneye koyacak. Tiyatroya gitmek isteyenlerin 0 258 280 21 24 numaralı telefondan bilgi alabileceği belirtildi.

“DENİZLİ’MİZE YAKIŞANI YAPTIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bilim, kültür ve sanatın kalbinin bu tesiste atacağını belirterek, etkinliklerin her geçen gün artarak devam edeceğini söyledi. Türkiye ve Ege’nin en güzel projelerinden birisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Başkan Zolan, “Burada güzellikler yaşamaya başladık. İnşallah bunları devam ettirmek istiyoruz. Bu tesisimiz inşallah her gün farklı bir programla gündeme gelecek, vatandaşlarımıza hizmet verecek. Denizlimize yakışanı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz inşallah” dedi.