20.05.2019, Pazartesi
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KENT
  4. /
  5. Büyükşehir’den 2.100 kilometre asfalt

Büyükşehir’den 2.100 kilometre asfalt

Haber Merkezi - 20 Kasım 2018 Salı - 16:07 Büyükşehir’den 2.100 kilometre asfalt

Denizli'nin büyükşehir olmasının ardından 19 ilçe ve 622 mahallesine hizmet etmeye başlayan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 550 kilometre yolda sıcak asfalt ile bin 550 kilometre yolda birinci ve ikinci kat asfalt çalışması yaptı.

Denizli’nin büyükşehir olması ile birlikte 19 ilçe ve 622 mahalleye birden hizmet etmeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ile birlikte ilçelerde de üst yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Vatandaşların daha kaliteli, konforlu ve güvenli seyahat etmesi için başlattığı asfalt atağına her geçen gün yenilerini ekleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 550 kilometre yolda sıcak asfalt çalışması yaptı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışması vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, kent genelinde hayata geçirdiği birinci ve ikinci kat asfalt çalışmaları ise rekora ulaştı. Denizli Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar yaptığı bin 550 kilometre birinci ve ikinci kat asfalt çalışması ile özellikle ilçelere bağlı mahallelerde ulaşım ihtiyacı konusunda büyük aşama kaydetti.

“HİZMET ETMEK İÇİN VARIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların kendilerine olan güvenini boşa çıkarmadıklarını, Denizli’de yaşayan herkesin daha mutlu, rahat ve huzurlu olması için gece gündüz çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Vatandaşların daha rahat, konforlu ve güvenli seyahat etmesi için ulaşım yatırımlarına büyük önem verdiklerini, köprülü kavşaklar, alt ve üst geçitler, çevre yolları gibi birçok yatırım yaptıklarını, bunların yanında ise 2 bin 100 kilometre asfalt çalışmasını hayata geçirdiklerini kaydeden Zolan, “Biz nerede bir vatandaşımızın sorunu varsa, nerede bir vatandaşımızın derdi varsa onları çözmek için yola çıktık. Biz hizmet etmek için varız, dedik. Büyükşehir daha büyük hizmetler yapmaya devam edecek” diye konuştu.