05.06.2020, Cuma
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de camiler yeniden dezenfekte ediliyor

Haber Merkezi - 21 Mayıs 2020 Perşembe - 15:22 Merkezefendi’de camiler yeniden dezenfekte ediliyor

Merkezefendi Belediyesi, coronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında uzun süredir kapalı durumda bulunan cami ile mescitlerde yeniden ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması başlattı.

Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içinde bulunan 170 cami ve mescidin 29 Mayıs’a kadar ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarını tamamlayacak.  Ekipler, daha önce de ilçedeki kamu kurumları, eğitim kurumları, eczaneler, yine cami ve mescitler ile birlikte berber, kuaför ve güzellik salonlarında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları yapmıştı.

“TÜM TEDBİRLERİ ALDIK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 29 Mayıs’ta tekrar ibadete açılacak cami ve mescitlerin yeniden ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarını başladıklarını belirtti. Doğan, “Merkezefedi Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı kullanılarak ilçe sınırlarında bulunan cami ve mescitlerde ilaçlama, dezenfeksiyon ve hijyen faaliyetlerine aralıksız devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için tüm tedbirleri almış durumdayız. Camilerimizi baştan aşağı ilaçlayıp dezenfekte ediyoruz” dedi