Deveciler: Oyuncu trafiği yordu, yerli oyuncular transfer etmek istiyoruz – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Deveciler: Oyuncu trafiği yordu, yerli oyuncular...

Deveciler: Oyuncu trafiği yordu, yerli oyuncular transfer etmek istiyoruz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Nisan 2024 Salı - 10:18Güncelleme: 30 Nisan 2024 Salı - 10:18
Deveciler: Oyuncu trafiği yordu, yerli oyuncular transfer etmek istiyoruz

Merkezefendi Belediyesi Basket Başkanı Veli Deveciler, oyuncu trafiğinin kendilerini yorduğunu dile getirerek, bütçeyi artırıp yerli oyuncular transfer etmek istediklerini söyledi.

Sezon hakkında değerlendirmelerde bulunan Merkezefendi Belediyesi Basket Başkanı Veli Deveciler, oyuncu trafiğini başarıyla yönettiklerini ancak hem kendilerinin hem de koç Zafer Aktaş ve ekibinin çok yorulduğunu belirtti.

İki sezondur birçok yabancı oyuncunun ayrıldığını, yerlerine yenilerinin alındığını hatırlatan Deveciler şöyle konuştu:

“Gidenlerin yerini doldurduk ama hepimiz ve başta staff, perişan olduk. Bu sürdürülebilir bir yöntem değil. Bu nedenle yeni kadromuzu kurarken bütçeyi de artırarak, 3-4 yerli oyuncu almayı planlıyoruz. Bunu başardığımızda ayrılan yabancılar olsa bile fazla etkilenmeyiz. Oyuncu trafiği bizi çok yordu. Artık yerlilerin etkisini artırarak bacak bacak üstüne atıp maç seyretmek istiyoruz. Dünyada bizde oynayabilecek çok fazla yabancı oyuncu var. Önemli olan yerli oyuncu konusunu sağlıklı şekilde çözümlemek.”

Haberin DevamıReklam
Deveciler, koç Zafer Aktaş’ın sözleşmesinin sürdüğünü ve kendisi ile devam etmek istediklerini kaydederek, “Değişen ekonomik koşullara göre rakamını da revize ederiz. Birbirimize alıştık ve güvendik. Ancak yeni kadroyu kurarken, onu da rahat ettirecek olanakları sağlayıp sezon içinde çok fazla yorulmasını önlememiz lazım” diye konuştu.

Önümüzdeki sezondan itibaren altyapı konusuna da daha fazla eğileceklerini aktaran Deveciler, “Belediyelerimizin salon projeleri var. Kızlar altyapısında başarılıyız, şimdi sıra erkek altyapısına geldi. Denizli dışından takımlarla anlaşmak yerine, kendi altyapımızı inşa etmeye başlayacağız” dedi.