Aktaş: Önemli oyuncuların transferi ve sakatlıklar play-off’u engelledi – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. MERKEZEFENDİ
  8. /
  9. Aktaş: Önemli oyuncuların transferi ve sakatlıklar...

Aktaş: Önemli oyuncuların transferi ve sakatlıklar play-off’u engelledi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Mayıs 2024 Pazartesi - 11:03Güncelleme: 6 Mayıs 2024 Pazartesi - 11:44
Aktaş: Önemli oyuncuların transferi ve sakatlıklar play-off’u engelledi

Merkezefendi Belediyesi Basket’in başantrenörü Zafer Aktaş, sezon değerlendirmesinde, önemli oyuncuların Euroleague’e transferi ve sakatlıkları sonucu play-off şansını kaybettiklerini belirtti. Denizli’nin basketboldaki Süper Lig temsilcisi Merkezefendi Basket, sezonu 12 galibiyet ve 42 puanla tamamladı. İstikrarlı bir sezon geçirmeyen, ancak ligde kalmayı başaran yeşil-siyahlı takımın koçu Zafer Aktaş, 86-75 kazandıkları Bahçeşehir Koleji maçının ardından yaptığı açıklamada sezonu […]

Merkezefendi Belediyesi Basket’in başantrenörü Zafer Aktaş, sezon değerlendirmesinde, önemli oyuncuların Euroleague’e transferi ve sakatlıkları sonucu play-off şansını kaybettiklerini belirtti.

Denizli’nin basketboldaki Süper Lig temsilcisi Merkezefendi Basket, sezonu 12 galibiyet ve 42 puanla tamamladı.

İstikrarlı bir sezon geçirmeyen, ancak ligde kalmayı başaran yeşil-siyahlı takımın koçu Zafer Aktaş, 86-75 kazandıkları Bahçeşehir Koleji maçının ardından yaptığı açıklamada sezonu değerlendirdi. Bir önceki sezon 11 olan galibiyet sayısını bu sezon 12’ye çıkardıklarını söyleyen Aktaş, Aktaş, “Takımdan ayrılanlar ve sakatlıklar olmasa play-off’a kalabilirdik” dedi.

Avrupa’nın en zor ligi Basketbol Süper Ligi’nde kalıcı olmak adına yola çıktıklarını, bu hedefi üçüncü sezonun sonunda da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Aktaş, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam
“Galibiyet rekorumuzu tazeleyerek bitirdiğimiz ve Daniel Oturu, Moses Wright ve Richard Lomasz’ı buy-out ile Euroleague’e gönderdiğimiz sezonda çok önemli oyuncularımızın sakatlıkları ve yaşadığımız şanssızlıklar olmasa play-off yarışına katılmak bile mümkün olabilirdi.

Bütçemize oranla Süper Lig’de yakaladığımız devamlılık başlı başına büyük bir başarı olsa da bunun yanına oynadığı basketbol ile takdir toplayan, bu kadar kısa sürede Euroleague’in önemli oyuncu kaynaklarından biri haline gelen, uluslararası örneklerde olduğu gibi ihraç ettiğimiz oyuncularla kulübe gelir yaratan ve BSL’de Denizli’yi oynaması en zor deplasmanlardan biri haline getiren bir noktaya ulaşmak taraftarlarımızın gurur duyduğu bir tablo olarak karşımızda duruyor.”