05.06.2020, Cuma
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu

Merkezefendi’de 19 Mayıs coşkusu

Haber Merkezi - 19 Mayıs 2020 Salı - 17:42 Merkezefendi’de 19 Mayıs coşkusu

Merkezefendi Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde bisiklet ve şehir turu düzenledi. Bando takımının da yer aldığı etkinliklere Merkezefendililer evlerinden bayrak sallayıp şarkı söyleyerek eşlik etti.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. yılı Merkezefendi’de bir dizi etkinlikle kutlandı.

BİSİKLET VE ŞEHİR TURU DÜZENLENDİ

İlk etkinlikte Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan Merkezefendi Kültür Merkezi’nde, Denizli Bisikletliler Derneği üyeleri ile buluşarak belediyeye kadar bisiklet turu gerçekleştirdi. Sonrasında ise Doğan, Denizli Off-Road Kulübü, Denizli Vosvos Kulübü ve Denizli Motosikletçiler Derneği üyeleri ile birlikte şehir turu yaptı. Arkası açık araca binen Doğan, Merkezefendilileri selamlayarak bayramlarını kutladı.

BANDO TAKIMI MERKEZEFENDİ’Yİ DOLAŞTI

Şehir turundan sonra ise Merkezefendi Belediyesi Bando Takımı ile birlikte mahalleleri dolaşan Doğan’a Merkezefendililer evlerinden bayrak sallayıp şarkı söyleyerek eşlik etti. Kutlamalara Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan, Necdet Yılmaz ve Fatih Coşkun ile meclis üyeleri katıldı.

“19 MAYIS RUHUNU YAŞATMAK İSTİYORUZ”

19 Mayıs coşkusunu ve ruhunu yaşatmak istediklerini söyleyenBaşkan Doğan, “Bugün kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 101.yılı. Bütün Anadolu işgal altındayken Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük ateşini yakarak kurutuluş mücadelesini başlattı. Kuva-yi Milliye ruhunu bütün Anadolu topraklarına yaydı. Bir kez daha Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatları olarak bize düşen, 19 Mayıs coşkusunu yaşatmak, onun ilke ve devrimlerinden bir gün olsun ayrılmamaktır” dedi.

“BAYRAM COŞKUSU YAŞIYORUZ”

Merkezefendi Belediyesi olarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında hemşerilerimizle birlikte bayram coşkusu yaşıyoruz diyen Doğan, “Coronavirüs tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize hemşerilerimiz gerek evlerinden gerek caddelerden büyük ilgi gösterdi. Kendilerine 19 Mayıs ruhunu yaşadıkları ve yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Sabah ilk olarak Denizli Bisikletliler Derneği ile bisiklet turu gerçekleştirdik. Sonrasında Denizli Off-Road Kulübü, Denizli Vosvos Kulübü ve Denizli Motosikletçiler Derneği üyeleri ile birlikte şehir turu yaptık. 3 farlı bando grubumuzda mahallelerde bayram coşkusunu hemşerilerimize yaşatıyor. Bizler de bando takımımız ile bir araya gelerek hemşerilerimizin bayram coşkusuna ortak olduk. Birlikte daha sağlıklı daha güzel günlerde bayram coşkusunu yaşayacağımız günler diliyorum. Tekrardan Merkezefendililerin ve Denizlililerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.