27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. PAÜ öğrencileri dizi çekiyor

PAÜ öğrencileri dizi çekiyor

Haber Merkezi - 7 Nisan 2017 Cuma - 11:12 PAÜ öğrencileri dizi çekiyor

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencilerinden dizi çalışması. Daha önce “Mühendislik Pişmanlıktır" adlı kısa film çeken ekip, bu kez “Küçük Bir Aşk Hikayesi” adlı dizinin çekimlerine start verdi.

A- A+

Küçük Bir Aşk Hikayesi isimli internet dizisinin senaristi, yönetmen ve oyuncu kadrosu PAÜ’nün farklı bölümlerde okuyan öğrencilerden oluşuyor. Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği’nde okuyan iki kişinin arasında yaşanan trajikomik bir aşk hikayesini konu alan Küçük Bir Aşk Hikayesi’nin senaristliği ve yönetmenliğini Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Abdullah Taşgöz yapıyor.

Daha önce çekilen Mühendislik Pişmanlıktır adlı kısa filmin devamı niteliğini taşıyan Küçük Bir Aşk Hikayesi isimli dizi, bu ayın sonlarına doğru internet üzerinden yayınlanmaya başlayacak.

Haberin DevamıReklam

“DİNAMİK VE İDEALİST KADRO”

Yönetmen Abdullah Taşgöz, çekimlerin devam ettiğini ve teknik ekibin inandığı bir proje oluşturduklarını söyledi. Herkesin severek bu projede yer aldığını ifade eden Taşgöz, “Bu beni çok mutlu ediyor.Teknik konuda ‘Artique Prodüksiyon’ ve Emrah Boyekin’in desteğini alıyoruz. Öğrenci olduğumuz için bir bütçe ayırma şansımız yok. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Dizimizde daha önceki projemiz olan ‘Mühendislik Pişmanlıktır’ kısa filminin sevilen karakterleri Makine Mühendisliğinin kızsız adamı Cafer Balyemez (Adnan Taş) ve İnşaat Mühendisliğinin delikanlı kızı Kamuran Kezban Yerebakan (Elif Fındık) arasındaki trajikomik aşk hikayesini konu edindik. Projemizdeki oyuncular PAÜ öğrencilerinden oluşan dinamik ve idealist bir kadro. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum ve ekibimdeki herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Taşgöz, dizinin konusu ve oyuncuların doğallığıyla izleyenleri kahkahaya boğacağını, izleyicilerden sosyal medya hesaplarımızdan ve youtube kanalından kendilerini takip etmelerini istediklerini sözlerine ekledi.