27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Kitap Fuarı’na 10 günde 264.000 ziyaretçi

Kitap Fuarı’na 10 günde 264.000 ziyaretçi

Haber Merkezi - 10 Nisan 2017 Pazartesi - 15:56 Kitap Fuarı’na 10 günde 264.000 ziyaretçi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Kitap Fuarı’nı 10 günde 264 bin kişi ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, katılımcılara, yayın evlerine, yazarlara ve emek veren herkese teşekkür etti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Kitap Fuarı, 31 Mart’ta açıldı, 9 Nisan’da sona erdi. Kitap Fuarı’na 163 yazar ve 123 yayınevi katılırken, imza günleri ve söyleşiler fuara ayrı bir renk kattı.

Fuarda İlber Ortaylı, Kahraman Tazeoğlu, Şükrü Erbaş, Öznur Yıldırım, Hasan Ali Toptaş, İlker Başbuğ, Ali Lidar, Canan Tan, Sinan Yağmur, Abdurrahman Dilipak, Murat Tavlı, Enver Aysever, Ahmet Şafak, Koray Yersüren ve Azra Kohen gibi Türkiye’nin ünlü yazarları okurlarıyla buluştu.

ZOLAN, 2. KİTAP FUARI’NIN TARİHİNİ AÇIKLADI

Fuarı her fırsatta ziyaret ederek yazarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, fuara çok üst düzeyde ilgi olduğunu, Denizli’de bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Gelecek yıl Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nı düzenleyeceklerini bildiren Zolan, fuar tarihini açıkladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nı 30 Mart – 8 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerini açıklayan Başkan Zolan, “Bu yıl 264 bin rakamına ulaştık. Hedefimizin üstünde bir rakam. Yayınevlerimiz, insanlarımız çok mutlu. Biz de mutluyuz. Denizlimiz inşallah seneye o tadı tekrar alacaktır” dedi.

“KİTAPSEVERLER DENİZLİ’Yİ KONUŞTU”

Yayınevlerinin de katılımdan övgüyle söz ettiğini vurgulayan Zolan, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi daha fazla burada görmemiz geleceğe daha fazla umutla bakmamızı sağladı. Çünkü onları sanal dünya yerine kitapla buluşturmak bizim için çok önemliydi. Fuarımıza birçok yazarımız geldi. Vatandaşlarımızı kitapla buluşturduk. Kitapseverler 10 gündür Denizli’yi konuşuyor. İnşallah gelecekte daha güçlü, daha fazla yayınevi, daha fazla yazarın olduğu bir fuar olacak” diye konuştu.