27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Halk Oyunlarında Denizli ekipleri 2. ve...

Halk Oyunlarında Denizli ekipleri 2. ve 3. oldu

Haber Merkezi - 10 Nisan 2017 Pazartesi - 16:27 Halk Oyunlarında Denizli ekipleri 2. ve 3. oldu

Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Finali’nde birincilikler Burdur ve Diyarbakır’a giderken, Denizli ekipleri 2 ve 3’üncülük elde etti.

A- A+

Hafta sonunda Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda yapılan Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Finali’ne 22 ilden 28 takım katıldı. Denizli’yi olan Sarayköy Atatürk Ortaokulu, Pamukkale Atatürk Ortaokulu ve Buldan 4 Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu ekipleri temsil etti.

Düzenlemeli ve düzenlemesiz kategorilerinde ekipler sırayla sahne alıp oyunlarını sahnelerken, puanlama halk oyunları milli hakemlerinden oluşan 9 kişilik jüri tarafından yapıldı. Düzenlemesiz dalda Diyarbakır temsilcisi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu birincilik kürsüsüne çıktı. Düzenlemeli dalda ise Burdur temsilcisi Özel Bahçeşehir Ortaokulu şampiyonu oldu.

Haberin DevamıReklam

Düzenlemeli dalda 2 ve 3. Sıralar Denizli ekiplerinindi. Sarayköy Atatürk Ortaokulu 2’nciliği, Buldan 4 Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu 3’üncülüğü elde etti.

Düzenlemesiz dalda ise Aydın ekibi Mustafa Kiriş Ortaokulu 2’nci, Erzurum ekibi Hilalkent 125. Yıl Ortaokulu 3’üncü oldu.