27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Halk oyunları Türkiye Şampiyonası Denizli’de

Halk oyunları Türkiye Şampiyonası Denizli’de

Haber Merkezi - 5 Nisan 2017 Çarşamba - 19:24 Halk oyunları Türkiye Şampiyonası Denizli’de

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Halk Oyunları Federasyon Temsilciliği’nin organizasyonuyla düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nın final yarışmaları 8 Nisan Cumartesi günü Denizli’de yapılacak.

A- A+

Finale kalmayı başaran 22 ilden 28 takım saat 11.00de başlayacak bu şölende sırayla sahne alacak.

Yarışmanın yapılacağı Gümüşler’de bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Finale kalan 22 ilden 28 takımda yer alan 580 yarışmacı, ekiplerini Türkiye Şampiyonu yapabilmek için ter dökecek. Final müsabakaları cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak.

DENİZLİ’Yİ 3 TAKIM TEMSİL EDECEK

Finallere ev sahipliği yapacak Denizli’yi şampiyonada 3 ekip temsil edecek. Geçen sezon Türkiye Şampiyonu olan Sarayköy Atatürk Ortaokulu, Pamukkale Atatürk Ortaokulu ve Buldan 4 Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu ekipleri yarışmada sahne alacak.

Haberin DevamıReklam

İBANOĞLU’DAN HALK OYUNLARI ŞÖLENİNE DAVET

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, halk oyunlarının kültür ve medeniyetler beşiği olan yurdumuzun ne kadar önemli bir zenginliğe sahip olduğunu gösterdiğini söyledi. Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasına en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını kaydeden İbanoğlu, Anadolu’nun tüm renklerinin buluşmasında yarışacak takımlara başarılar diledi ve herkesi bu şöleni izlemeye davet etti.