06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Geleceğin turizmcilerinden şov

Geleceğin turizmcilerinden şov

Haber Merkezi - 20 Nisan 2017 Perşembe - 10:26 Geleceğin turizmcilerinden şov

Denizli’deki Turizm Haftası kutlamalarında, geleceğin turizmcileri gösterileriyle göz doldururken, en çok ilgiyi de karpuz üzerine işlenen Mustafa Kemal Atatürk portresi çekti. Görenler, o karpuza tekrar tekrar baktı.

A- A+

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Akköy Turizm Meslek Lisesi öğrencileri karpuzları kesip şekil verdi, yemek yaparken ateşle oynadı.

Turizm Haftası kutlaması Valilik önünde Atatürk Anıtı’na çelenk konulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından kortej yürüyüşüyle başladı. Kortej yürüyüşüne katılan protokol üyeleri, turizmciler, çok sayıda işletmeci ve öğrenciler, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı ‘na kadar Mehter Marşı eşliğinde yürüdü.

Haberin DevamıReklam

Meydanda ilçe belediyelerinin açtığı stantlarda yöresel ürünler tanıtıldı, ikramlar yapıldı. Denizli Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, kendi yaptıkları yöresel kıyafetleri sergiledi.

Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de soğuk ve sıcak meze yapımını uyguladı. Öğrenciler meydanda tavalarda yemek yaparken, ateşle adeta oynayıp, izleyenleri büyüledi. Turizm öğrencilerinin karpuzu keserek verdikleri Denizli horozu ve Atatürk şekli de büyük ilgi gördü.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)