19.06.2021, Cumartesi
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Denizli türküleriyle Denizli turu

Denizli türküleriyle Denizli turu

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 20:43 Denizli türküleriyle Denizli turu

Denizli türküleri, internet ortamında… Denizli’nin en çok beğeni toplayan ve dinlenen türkülerinin yer aldığı “Denizli İçin Söyle” isimli video internette yayınlandı. Çekimlerin son bölümündeki koroda Vali Ahmet Altıparmak, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da yer aldı.

A- A+

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Vali Ahmet Altıparmak’ın talimatıyla “Denizli Türkülerini Söylüyor” projesi kapsamında “Denizli İçin Söyle” isimli bir video klibi hazırladı. Klipte “Cemilem”, “Tepside Tepsi Fındıklar”, “Denizli’nin Adım Adım Yoları” ve “Elindedir Bağlama” isimli türküler yer alıyor.

Türküleri müzik öğretmenleri Işık Soğukkuyu, Hüseyin Kabakçı, Çağlar Deveci, Tamer Gültaç, Töre Cengiz, Abdulah Şen, Gönül Avcı Çiftçioğlu, Aslı Güven, Hakan Eyiden, Yakup Demir, Serdar Baykal, Şeniz Şenlikçioğlu, Bayram Keskin, Emin Bemirbacak, Gonca Neslihan Ülgen, Gönül Avcı Çiftçioğlu, Sehat Yıldız, Selda Kayhan, Çağla Kaya, Zeki Güven, Engin Güven, Esra Alantürk, Hatice İnal, Kübra Sevim Çağdaş, Sercan Taşbaş, Nermin Zeybek, Doğukan Hazarkaya ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencileri seslendirdi.

Toplam 10 dakikalık bu video klibinin son bölümünde oluşturulan koroya Vali Ahmet Altıparmak, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da katılarak, Denizli için söylediler.

NERELERDE ÇEKİLDİ

Türküler Pamukkale, Hiearapolis, Laodikya, Kaleiçi Çarşısı, Bayramyeri, Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı, İnceğiz Kanyonu, Buldan Yayla Gölü, Güney Şelalesi, Kısık kanyonu, Denizli’deki konaklar ile 19 ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri eşliğinde sunuldu.