21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Denizli 1. Kitap Fuarı açıldı

Denizli 1. Kitap Fuarı açıldı

Haber Merkezi - 31 Mart 2017 Cuma - 19:01 Denizli 1. Kitap Fuarı açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Kitap Fuarı kapılarını açtı. İlk gün 10 binin üzerine kişinin akın ettiği fuarda 163 yazar, 123 yayınevi Denizlililer ile buluşacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış törenine, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Eylül Fuarcılık Proje Genel Koordinatörü Remzi Çay, Türkiye’nin en büyük yayınevlerinin katıldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’nı düzenlemenin gururunu yaşadıklarını, ilk olmasına rağmen fuara katılımın yüksek olduğunu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KÜLTÜR VE SANATA KATKI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Denizli’nin uzun zamandır arzu ettiği ve beklediği kitap fuarının ilkini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Zolan, “Sanayide, turizmde, tarımda ileri gitmiş Denizli’nin kültür ve sanatta da birçok önemli insanı Anadolu’ya, Türkiye’ye katkı sağladığını biliyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak şu ana kadar 111 eserimizi kültür yayınları olarak yayınladık. İnşallah o eserlerimizin yazarları da buradaki standımızda imza günlerine katılacak” dedi.

“EN DEĞERLİ FUARIMIZ KİTAP FUARIDIR”

Fuarın gerçekleşmesine destek olan Vali Ahmet Altıparmak’a ve Eylül Fuarcılık’a teşekkür eden Başkan Zolan, “Denizli aynı zamanda fuar şehri olsun istiyoruz. Burada tarım, bilişim ve tekstil fuarları yapılıyor. Ama bu fuarların içindeki en güzeli geleceğe en faydalısı Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı olduğunu düşünüyorum. Onun için bu fuar tüm fuarların üstündedir, en değerli fuarımız kitap fuarıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Haberin DevamıReklam

ORGANİZASYONA ÖVGÜ

Vali Ahmet Altıparmak da, Denizli için çok güzel bir gün olduğunu belirterek, “Kitap varsa orası zaten huzurludur. Bu havayı birlikte teneffüs etmek çok güzel bir olaydır. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Denizli çok şanslı bir il. Müthiş bir organizasyon ortaya çıktığını gördüm. Liderliğine ve ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Fuarın kurumsal bir yapıya kavuşarak, geleneksel olmasını temenni ediyorum. O zaman Denizli çok şey kazanır. Zira milletlerin medeniyette belirli bir yol kat etmesi ancak ve ancak güzel sanatlarla, edebiyatla, kültürle, mimariyle, musikiyle oluyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Altıparmak, Başkan Zolan ve beraberindekiler, fuarın açılış kurdelesini kesip, stantları gezdi.

TÜRKYE’NİN ÜNLÜ YAZARLARI BU FUARDA

Fuara, 163 yazar ve 123 yayınevi katılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’nın onur konuğu Türk edebiyatının en büyük yazarlarından biri olarak kabul edilen Denizlili Hasan Ali Toptaş olacak. İran’ın konuk ülke olarak katıldığı fuarda Kahraman Tazeoğlu, İlker Başbuğ, İlber Ortaylı, Azra Kohen, Canan Tan, Abdurrahman Dilipak, Murat Tavlı, Öznur Yıldırım, Şükrü Erbaş, Enver Aysever, Ahmet Şafak, Koray Yersüren, Sinan Yağmur ve Ali Lidar gibi ünlü yazarlar olacak.