29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Çocuklar tiyatro ile tanıştı

Çocuklar tiyatro ile tanıştı

Haber Merkezi - 22 Nisan 2017 Cumartesi - 18:05 Çocuklar tiyatro ile tanıştı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bugüne kadar hiç tiyatroya gitmemiş çocukları tiyatro ile buluşturdu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda program düzenledi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Genel Sekreter Baran Akın, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, Çocuk Meclisi Başkanı Turguthan Salar, Çocuk Meclisi üyeleri ve çocuklar katıldı.

Haberin DevamıReklam

Etkinlikte bugüne kadar hiç tiyatroya gitmemiş 7 ile 11 yaş arasındaki 5 farklı mahalleden gelen çocuklara Edirne Halk Eğitim Tiyatrosu tarafından “Bizim Sokağın Çocukları” adlı oyun sergilendi. Çevre temizliği temasının işlendiği oyunu beğeni ile izleyen çocuklar ilk kez tiyatroya gidebilmenin sevincini yaşadı. Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci de çocuklara balon dağıttı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, “Çocuk Meclisimiz bugüne kadar hiç tiyatroya gitmemiş öğrencilerimiz için bir etkinlik hazırladı. Bu kapsamda 5 farklı mahalleden davet ettiğimiz çocuklarla birlikte tiyatro izlediler. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.