29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. Çabalar daha çok yabancı turist için

Çabalar daha çok yabancı turist için

Haber Merkezi - 28 Nisan 2017 Cuma - 16:43 Çabalar daha çok yabancı turist için

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Pamukkale başta olmak üzere, birçok antik kente ev sahipliği yapan Denizli’ye gelen yabancı turist sayısının arttırılması için Vali Ahmet Altıparmak’ın öncülüğünde sürdürülen çalışmalar hızla devam ediyor. Bu bağlamda Antalya, Muğla ve Aydın’da faaliyet gösteren turizm acentelerinin temsilcileriyle bir toplantı düzenlendi.

A- A+

Karahayıt’taki PAM Otel’de düzenlenen toplantıya Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediye Başkan Vekili Selim Arkan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Gülsüm Çelebi, DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, Denizli’de faaliyet gösteren otellerin müdürleri ile turizm acentelerinin temsilcileri katıldı.

Termal sağlık turizmi başta olmak üzere turizm ile ilgili tüm konularının masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Vali Altıparmak, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıda, Antalya ve diğer çevre illerden gelen turizm acentelerinin üst düzey yöneticileri ile yararlı ve verimli bir çalışma olacağına inandığını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Toplantıya katılan seyahat acenteleri temsicilerinin Avrupa, Rusya, Baltık ve Ortadoğu ülkelerinden gelen turistlere aracılık ettiklerini ve bölgemizi iyi bildiklerini vurgulayan Altıparmak, “Bu manada davetimize icabet edip toplantımıza katılan acente temsilcilerine ve ekiplerine teşekkür ediyoruz. Termal turizmin burada istediğimiz anlamda popülaritesinin olmadığını düşünüyoruz. Bu konuda çalışıyoruz. Bölgedeki balon turlarının faaliyete geçmesi ve yamaç paraşütü bir cazibe alanı oluşturuyor. Bölgemize daha çok yabancı turistin gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımız hızla devam edecek” dedi