27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. Makinecilerin yer sorunu çözülüyor

Makinecilerin yer sorunu çözülüyor

Haber Merkezi - 8 Nisan 2017 Cumartesi - 10:23 Makinecilerin yer sorunu çözülüyor

Denizli’de kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden arsa talep eden makine imalatçıları, DSO) ve MAKSİAD tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

A- A+

Denizli Sanayi Odası (DSO) ve Makine Sanayici İşadamları Derneği’nce (MAKSİAD) düzenlenen toplantıya, AK Parti Milletvekili Şahin Tin, DSO Başkanı Müjdat Keçeci, MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ve kurulması planlanan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nden yer talep eden 100’e yakın firmanın yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MAKSİAD Başkanı Mehmet Sarı, sektörün başlıca sıkıntısı olan yer sorununun nihayet çözüm yoluna girdiğini söyleyerek, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmalarına desteklerinden dolayı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milletvekili Sayın Şahin Tin, Vali Ahmet Altıparmak ve Denizli Sanayi Odası’na teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam

KEÇECİ: MAKİNE SANAYİ ÖNEMLİ

DSO Başkanı Müjdat Keçeci de, makine sanayinin önemine işaret ederek, “Bir ülkede makine sanayisi gelişmemişse o ülkenin kalkınabileceğine inanmıyorum. Bir ülkenin gelişmesindeki en önemli sektörlerden birisi şüphesiz makine sektörüdür. Çünkü sizler çok farklı düşünüp, çok güzel işlere imza atıyorsunuz. Ülkemizin gelişebilmesi için desteklenmesi gereken sektörlerin başında makine sektörü geldiğine inanıyorum. Organize sanayi bölgesinin kurulması konusunda belli bir aşamaya kadar geldik. Bundan sonra devam edip etmemek için arkamızda olup olmadığımızı bilmemiz gerekiyordu. Bugün burada olduğunuza göre bundan sonra hep birlikte yürüyeceğimizi anlıyorum” dedi.

10 METREKAREDE İMALAT

Toplantıda, makine imalatı yapan sanayicilere seslenen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Dünya küresel bir pazar. Denizli sanayicisinin dünya pazarında rekabet edebilmesi için her zaman üzerimize düşen görevi yapmak bizim temel görevimiz. Yer sorunu, Denizli’deki makine sektörünün başlıca sorunuydu. Çünkü 2 ve 3. Sanayi’de 10 metrekarelik bir alanda makine yedek parça imalatı yapmaya çalışan yerler gördük. Bu nedenle Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesine destek olmak ve beklentilerine cevap verebilmek için her zaman elimizden geleni yapaya çalıştık. Bu konuda sizlere destek olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.