Ziraat, Kimya ve Gıda Mühendisleri odaları ortak toplantı yaptı – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. Ziraat, Kimya ve Gıda Mühendisleri odaları...

Ziraat, Kimya ve Gıda Mühendisleri odaları ortak toplantı yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Mayıs 2024 Perşembe - 09:45Güncelleme: 16 Mayıs 2024 Perşembe - 09:45
Ziraat, Kimya ve Gıda Mühendisleri odaları ortak toplantı yaptı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı Ziraat, Kimya ve Gıda Mühendisleri odalarının Denizli şubeleri, çalışmalarında iş birliği yapma kararı aldı.

Ziraat ve Kimya Mühendisleri odaları Denizli şubeleri ile Gıda Mühendisleri Odası Denizli Temsilciliği ortak toplantı düzenledi. Çalışmalara ilişkin görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda, üç odanın ortak hareket edeceği konular ele alındı.

Ziraat Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Baha Yanarcabirlik, üç odanın birçok konuda ortak paydaları olduğunu ve beraber hareket etmelerinin daha güç vereceğini söyledi.

Kimya Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Murat Emre Kaplan ise, ziraat ve gıda mühendisleri ile birçok konuda birleştiklerini belirtti.

Haberin DevamıReklam
Gıda Mühendisleri Odası Denizli Temsilcisi Umut Ayana da, üç odanın birçok ortak noktası olduğunu, üyelerin çalışma koşullarının düzenlenmesi, halkın güvenilir gıdaya ulaşması konusundaki iş birliğinin çalışmalara güç katacağını ifade etti.

Katılımcılar, toplantıların ayda bir yapılması, çeşitli kamu kuruluşlarına ortak ziyarette bulunulması, 28 Mayıs’ta düzenlenecek Büyük Menderes Ekolojik Yıkım ve Karşı Mücadele, Fevzi Özlüer ve Bülent Şık söyleşisine katılım sağlanması, Kasım-Aralık döneminde Şarap ve Bağcılık Paneli düzenlenmesi, üye ve öğrenci örgütlülüğü ile ilgili çalışmalar yapılması konusunda görüş birliğine vardı.