04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. Okan Konyalıoğlu, DSO başkanlığına aday oldu

Okan Konyalıoğlu, DSO başkanlığına aday oldu

Haber Merkezi - 12 Ağustos 2022 Cuma - 11:28 Okan Konyalıoğlu, DSO başkanlığına aday oldu

Denizli Sanayi Odası’nın (DSO) ekim ayında yapılacak genel kurulunda başkanlık için adaylığını açıklayan ilk isim, sanayici Okan Konyalıoğlu oldu.

A- A+

DSO genel kurulu için geri sayım başlarken, adaylığını açıklayan ilk isim Çardak Organize Sanayi Bölgesi ve ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Okan Konyalıoğlu oldu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Konyalıoğlu, ekim ayında yapılacak genel kurulda ekibiyle göreve talip olduğunu söyledi.

DSO başkan adaylığı konusunda 10 gün önce karar verdiğini ve bugün bu kararı kamuoyuyla paylaştığını ifade eden Konyalıoğlu, “Adaylığımı şu ana kadar bulunduğum görevlerin taçlandırması olarak görüyorum. Kimseyle atışmak, çekişmek için değil bölgemize hizmet etmek için göreve talibiz” dedi.

“KİMSEDEN İCAZET ALMADIM”

Haberin DevamıReklam

Halen DSO başkanlığını sürdüren Müjdat Keçeci ile adaylık konusunda bir görüşmesi olup olmadığını sorusuna Konyalıoğlu, “Kimseden icazet almadım. Kimsenin adamı olarak yola çıkmadık. Cemaat, kişi, kurum, bir derneğin adayı değil bir mozaik olarak yola çıktık. Kimseye taahhüdümüz yok” yanıtını verdi.

KEÇECİ MECLİS BAŞKANILĞINI İSTEDİ, HAYIR YANITI ALDI

Keçeci’nin DSO Meclis Başkanlığını istediği ve bu konuda bir görüşme yapılıp yapılmadığı sorusun da yanıtlayan Konyalıoğlu, “Müjdat bey ile görüştük, meclis başkanlığını istedi. Ben ilk anda olabileceğini söyledim. Ancak bu konu öyle bir dalgalandı ki, ertesi gün arayıp ‘taahhüdüm yok’ dedim” ifadelerini kullandı.

GENEL KURUL EKİM AYINDA

DSO’nun olağan genel kurulu ekim ayında yapılacak. Tarihini ise DSO Yönetim Kurulu belirleyecek. Genel kurulda bin 523 üye oy kullanacak.