29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. Keçeci: Geleceğe odaklanma zamanı

Keçeci: Geleceğe odaklanma zamanı

Haber Merkezi - 17 Nisan 2017 Pazartesi - 12:56 Keçeci: Geleceğe odaklanma zamanı

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, referandumun artık geride kaldığını, artık kutuplaşma ve kavgaların bir kenara bırakılıp geleceğe odaklanılması gerektiğini belirtti.

A- A+

DSO Başkanı Müjdat Keçeci, anayasa değişikliği referandumunun tamamlanmasından sonra yaptığı değerlendirmede, bir süredir siyasi olarak kilitlenilen referandum sürecini geride kaldığını, milletin sandıklara giderek iradesini ortaya koyduğunu ve tercihini yaptığını ifade etti.

“Şimdi geleceğe odaklanma zamanıdır” diyen Keçeci, siyasi iradenin öncelikle milletin kutuplaşmasını önlemesi ve geleceğimizin kavgaya kurban edilemeyecek kadar önemli olduğu mesajının toplumun tüm kesimlerine vermesi gerektiğini dile getirdi.

Sanayiciler olarak üretmeye devam edeceklerini, şu andaki beklentilerinin biraz daha ekonomiye ve dış ilişkilere odaklanılması olduğunu kaydeden Keçeci, “Ekonomide çok acil ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Bir süredir siyasi gündemin yoğunluğu nedeniyle ikinci plana itilen ekonomi gündemi yine ilk sıradaki yerini almalı ve makro düzeyde iyileştirme çalışmalarına başlanılmalıdır. Kısa vadede piyasaların herhangi bir sürpriz yaşatmaması en büyük arzumuzdur. Sonrasında ise iş dünyasına vaat edilen tüm destekler ve bürokratik çarkların hızlanmasını sağlayacak tüm düzenlemeler hızlıca hayata geçirilmelidir. İnanıyorum ki sadece sanayicilerin değil, tüm özel sektör temsilcilerinin talepleri bu yöndedir” dedi.

Haberin DevamıReklam

Diğer taraftan özellikle üretici ihracatçıların Avrupa Birliği ile diyalogların artacağı ve uzlaşmanın merkezde olduğu bir dış politika sürecine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Keçeci, “Özellikle Suriye ve Irak tarafındaki siyasi gerginliğin ekonomiye yansımalarının olumsuz olduğu bu dönemde, daha fazla siyasi gerginlikten kaynaklı ekonomik gerginlik ihtiyacımız olan en son şeydir. Artık yarına odaklanmalı, ortak bir vizyon ve hedef etrafında toplumu birleştirip geleceğe birlikte yürümeliyiz. Geride bıraktığımız bu sandık sürecinin toplumumuzda bir kutuplaşmaya neden olmadan sonuçlanmasını ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.