06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DENİB’den “güzelleşme” temasıyla ev ve banyo...

DENİB’den “güzelleşme” temasıyla ev ve banyo tekstili tasarım yarışması

Haber Merkezi - 1 Kasım 2021 Pazartesi - 11:41 DENİB’den “güzelleşme” temasıyla ev ve banyo tekstili tasarım yarışması

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB), “güzelleşmek” temasıyla ev ve banyo tekstili tasarım yarışması düzenliyor.

A- A+

Yarışma; Ticaret Bakanlığının desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) koordinatörlüğünde, geleceğin tasarımcılarını ev ve banyo tekstili sektörü ile buluşturmak, ev ve banyo tekstili sektöründe yeni tasarımcılar yetiştirilmesine teşvik etmek, yenilikçi ve özgün tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak, özelde Denizli olmak üzere Türkiye genelinde ev ve banyo tekstili sektörü ihracatını artırmak, Denizli’nin marka ve tasarım merkezi  olması hedefinden yola çıkılarak DENİB DESIGN Ev ve Banyo Tekstili Tasarım Yarışması’nın ilki 3-4 Kasım’da gerçekleştirilecek.

“Güzelleşme” temasıyla düzenlenen yarışma, öğrenciler ve profesyonellere yönelik olarak 4 kategoride yapılacak. Öğrenci ev tekstili ve öğrenci banyo tekstili, profesyonel ev tekstili ve profesyonel banyo tekstili kategorilerinde yapılan ön eleme sonucunda 20 finalist belirlendi. Tasarımlarının hayata geçirilmesi amacıyla finalistler, Denizli’deki 20 tekstil firmasıyla eşleştirilip, tasarımlarının üretimleri sağlandı.

3-4 Kasım’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte, üretimleri tamamlanan tasarımlar, her finalist için  hazırlanacak ayrı standlarda halka açık sergilenecek. 4 Kasım Perşembe akşamı aynı yerde tekstil sektörünün, tasarım ve moda camiasının önde gelen isimlerinin ve protokolün katılımlarıyla düzenlenecek final gecesinde yarışmanın kazananları ilan edilecektir.