04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BEYAĞAÇ
  8. /
  9. Beyağaç Eren Günü etkinlikleri 24-25 Ağustos’ta

Beyağaç Eren Günü etkinlikleri 24-25 Ağustos’ta

Haber Merkezi - 22 Ağustos 2022 Pazartesi - 11:05 Beyağaç Eren Günü etkinlikleri 24-25 Ağustos’ta

Denizli’nin Beyağaç ilçesinde, yüzlerce yıl öncesine uzanan bir ritüel olan Eren Günü için düzenlenen etkinlikler, 24-25 Ağustos’ta yapılacak.

A- A+

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında etkinlik programıyla ilgili ilgili bilgi verdi. Akçay, Beyağaç yöresinin en önemli sosyal -kültürel etkinliklerinden biri olan ve her yıl ağustos ayının son perşembe günü düzenlenen “Geleneksel Eren Günü Etkinlikleri”nin bu yıl 24 – 25 Ağustos’ta yapılacağını belirtti.

Etkinlik programını açıklayan Akçay, “Bu yıl etkinlik kapsamında Kalebey Yerel Eylem Grubu Derneğinin Fotoğraf Sergisi, 24 Ağustos Çarşamba günü saat 16.30’da Beyağaç Belediyesi Mehmet Yüksel Toplantı Salonu’nda açılacak. Aynı gün saat 17.00’de Pamukkale, Sıtkı Koçman, Ege ve Balıkesir üniversitelerinden akademisyenlerin katılımıyla bir panel düzenlenecek. Panel sonrası katılımcılar, Eren Günü etkinliklerini izlemek için Kartal Gölü kamp alanına taşınacaktır” dedi.

Haberin DevamıReklam

Eren Günü etkinliklerinin Perşembe günü sona ereceğini kaydeden Akçay, Beyağaç Belediyesinin katılımcılara lojistik destek sağlayacağını ve gece Kartal Gölü kenarında konaklayan konuklara yakacak odun, aydınlatma gibi konularda yardımcı olacağını söyledi.

İlgi duyanları etkinliğe davet eden Akçay, yangın sezonu olması nedeniyle belediye, güvenlik kuvvetleri ve orman teşkilatınca önlemlerin alınacağını, yol güzergâhında sıkı denetimlerin yapılacağını sözlerine ekledi.