Belediye binasına asıldı: Rüşvet alan da veren de melundur – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BEYAĞAÇ
  8. /
  9. Belediye binasına asıldı: Rüşvet alan da...

Belediye binasına asıldı: Rüşvet alan da veren de melundur

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Mayıs 2024 Salı - 10:05Güncelleme: 28 Mayıs 2024 Salı - 10:08
Belediye binasına asıldı: Rüşvet alan da veren de melundur

Denizli’nin Beyağaç ilçesinde, YRP’li başkan, belediye binasına “rüşvet alan da veren de melundur” tabelası astırdı.

Beyağaç ilçesinde 3 dönem görev yapan AK Partili Mustafa Akçay’a fark atarak yüzde 49.94’lük oy oranıyla belediye başkanı seçilen YRP’li Sezayi Pütün’ün ilk icraatlarından birisi de belediye binasının girişine rüşvet tabelası astırmak oldu. Beyağaç Belediyesi tabelasının hemen üzerine yerleştirilen yazıda “rüşvet alan da veren de melundur” yazıyor.

Makam ve mevki için değil Beyağaç ile hemşehrilerine hizmet etmek için göreve talip olduğu belirten Beyağaç Belediye Başkanı Sezayi Pütün, “Seçim sürecinde söz vermiş olduğumuz gibi belediyeye ‘Rüşvet alan da verenle mel’un dur’ hadis-i şerifini asacağımızı beyan etmiştik. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutarak, hadisi şerifi belediyemizin girişine astık” dedi.

Haberin DevamıReklam
Beyağaç’a hizmetten başka gayeleri olmadığını söyleyen Pütün, “Ahlaklı belediyecilikte rüşvet, hırsızlık, suistimal, adam kayırma, torpil, çifte standart, adaletsizlik borç ve faiz olmayacak. Lüksü, şatafatı, israfı önleyeceğiz. Milletin derdiyle dertlenecek, önce millet diyeceğiz. Belediye başkanlığı makamı milletin derdine derman olarak Allah’ın rızasının kazanılacağı bir ibadet makamıdır. 5 sene boyunca dürüst ve ahlaklı bir şekilde Beyağaç’a ve hemşehrilerimize hizmet edeceğiz” ^diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)