Belediye başkanı seçildi ama çiftçilikten vazgeçmiyor – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BEYAĞAÇ
  8. /
  9. Belediye başkanı seçildi ama çiftçilikten vazgeçmiyor

Belediye başkanı seçildi ama çiftçilikten vazgeçmiyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mayıs 2024 Cumartesi - 14:48Güncelleme: 11 Mayıs 2024 Cumartesi - 14:48
Belediye başkanı seçildi ama çiftçilikten vazgeçmiyor

Denizli Beyağaç ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde YRP’den belediye başkanı seçilen Sezayi Pütün, çiftçilikten vazgeçmiyor. Günlük çalışmaya sabah ezanıyla birlikte başlayan Pütün, tütün tarlasında ailesiyle birlikte fidan dikiyor.

Beyağaç’ta 3 dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Mustafa Akçay ile girdiği seçim yarışını 2 bin 306 oyla kazanan Sezayi Pütün, başkanlık öncesi geçimini sağladığı çiftçilikten vazgeçmiyor. Yine tütün dikiyor, yine tarlasında çalışıyor.

Uzun yıllar Beyağaç Ziraat Odası Başkanlığı da yapan Pütün, sabah ezanıyla birlikte uyanıp günlük mesaisine tarlada başlıyor. Ardından belediyedeki çalışmalarına başlıyor. Daha sonra fırsat bulduğunda yine çiftçiliğe dönüyor.

Haberin DevamıReklam
Kahvaltısını odun ateşinde pişirilen çayla yer sofrasında yapan Pütün, “Çileli bir iştir çiftçilik. Sabah ezanıyla başlar, yatsı ezanıyla son bulur. Beyağaç ilçemizin ana geçim kaynağı tütündür. Dikim mevsimi olduğu için bu fidelerin bir an önce toprakla buluşması gerekiyor. Halka hizmet görevimizi aksatmadan tarladaki kendi işlerimizi de yetiştirebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyorum” dedi.

DENİZLİ (İHA)