04.06.2020, Perşembe
13 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Erdoğan: Fortune 500’deki 10 şirketten 9’u DTO üyesi

Haber Merkezi - 5 Temmuz 2019 Cuma - 10:54 Erdoğan: Fortune 500’deki 10 şirketten 9’u DTO üyesi

Fortune 500 Türkiye sıralamasına Denizli’den 9’u DTO üyesi 10 şirket girdi. Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, firmaların sahipleri ile çalışanlarını kutlayarak, başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Türkiye’nin en büyük firmaları belli oldu. Fortune Türkiye dergisi tarafından yayınlanan en yüksek net ciroya sahip firmaların sıralandığı ve bu yıl 12’ncisi hazırlanan Fortune 500 Türkiye Listesi’nde, Denizli’den 9’u DTO üyesi 10 firma yer aldı.

ERDOĞAN, BAŞARILI FİRMALARI KUTLADI

Finansal kurumlar ve holdingler dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye sıralamasına giren Denizlili firmaların Denizli iş dünyasının gurur kaynağı olduğunu söyleyen Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, şunları kaydetti:

“Firmalarımızın başarısı ve 10 Denizlili firmadan 9’unun Denizli Ticaret Odamızın üyesi olması, camiamızı sevindirdi; bizi de fazlasıyla mutlu etti. Bu firmalarımızın her birinin sahipleri, yöneticileri ile çalışanlarını tek tek kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Onlar, örnek firmalarımız. Dilerim, gelecek yıllarda bu gibi önemli listelerde, şehrimizi temsil edenlerin sayısı hızla artsın. En başta enerji gibi girdi maliyetlerinin yüksekliğinden kaynaklanan iş dünyamızın üstündeki yüklerin azaltılması ve girişimci ruhunu şaha kaldıracak teşvik ve desteklerin artırılmasıyla, Denizli’mizin çok daha büyük başarılara imza atacağından en ufak şüphemiz yok. Bu manada Denizli’mize sağlanacak her türlü katkı; yatırım, istihdam, ihracat ve katma değer olarak ülkemize geri dönecektir. Girişimciliği, ihracatı ve istihdamıyla, ülkedeki ilk 10 ekonomiden biri durumundaki Denizli’miz, bu sayede geleceğe de emin adımlarla yürüyecektir.”