Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları DTO’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları DTO’nun ev...

Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları DTO’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Mayıs 2024 Salı - 10:28Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı - 10:28
Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları DTO’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF), Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Çalışma Grubu, "Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları" toplantılarına devam ediyor. Etkinliğin Denizli ayağı, Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) iş birliği ile gerçekleştirilecek.

İlki Manisa Organize Sanayi Bölgesi iş birliği ile gerçekleştirilen toplantının ikincisi, 23 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 14.00’da DTO’nun Meclis Salonu’nda olacak. Toplantının açış konuşmalarını DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen Kartay ile TSKF Başkanı Betül Elmasoğlu yapacak.

TSKF Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Çalışma Grubu Koordinatörü Dilek Cesur’un moderatörlüğündeki Kadın Liderlerle Dönüşüm Oturumunda ise ManPower Group Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı, katılımcılara tecrübelerini aktaracak.

ERDOĞAN: İŞ KADINLARIMIZI DAVET EDİYORUZ

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, başta üyeleri olmak üzere Denizli iş dünyasını toplantıya davet etti. Erdoğan, “Kadınlarımızı, özellikle Denizli ölçeğinde iş dünyamızın olmazsa olmazlarıdır. Şehrimizde her üç vatandaşımızdan biri çalışandır ve her üç çalışanımızdan biri de kadındır. Sanayimizin özellikle de öncü durumdaki el emeği yoğun olan tekstil ve konfeksiyon sektörümüzün temel direğidirler. Onların daha fazla istihdamda ve özellikle de yönetimlerde yer almasını istiyoruz ve önemsiyoruz. DTO tarihinde bir ilke imza atarak iki dönemdir yönetimlerimizde kadınlara yer verdik; yönetim kurulu başkan yardımcımız da başarılı bir iş kadını. TOBB Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulunun da koordinatörü, hamisiyiz. Sayılarının zamanla daha da artmasını diliyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
HEDEF TOPLUMSAL FARKINDALIK

TSKF, kadınların ve genç kızların hayatlarını geliştirmek için birbiriyle koordineli çalışan küresel bir gönüllü hareketi olan Uluslararası Soroptimist Federasyonu’nun bir parçası olarak, Türkiye’de çalışma grupları aracılığı ile kadın ve kız çocuklarının toplumdaki yerini güçlendirmeye yönelik faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda başlattığı Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmalarını da yıl boyunca sürdürecek. Türkiye’nin farklı illerindeki iş dünyası temsilcileri ile iş insanlarını bir araya getirerek kadınların yönetim kurullarında ve üst düzeyde yer alması ile ilgili toplumsal bir farkındalık oluşturmaya çalışacak.