KOSGEB 27 girişimciye 27 milyon TL destek sağlayacak – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. KOSGEB 27 girişimciye 27 milyon TL...

KOSGEB 27 girişimciye 27 milyon TL destek sağlayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Mayıs 2024 Perşembe - 16:25Güncelleme: 23 Mayıs 2024 Perşembe - 16:25
KOSGEB 27 girişimciye 27 milyon TL destek sağlayacak

Denizli Ticaret Odasının (DTO), KOSGEB, Aydın Sanayi Odası, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığı protokol çerçevesinde girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp, sertifikalarını alan Güney Ege’deki 27 girişimciye 27 milyon lira destek sağlanacak.

KOSGEB Denizli, Aydın, Muğla İş Fikri Teklif Çağrısı Girişimcilik Sertifika ve Denizli İş Planı Ödül Töreni, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Melek Sözkesen Konferans Salonunda gerçekleştirildi. İstiklal marşı ve saygı duruşuyla başlayan tören, protokol konuşmalarıyla devam etti.

SOYFİDAN: DTO VE KOSGEB’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kalkınma ve İnovasyon Derneği (KAİDE) Kurucu Danışmanı Ayhan Soyfidan, yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir geleceğe yolculuk konusunda genç girişimcilerin önünü açmak, yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak için bir dernek kurduklarını söyledi. Soyfidan, “Girişimcilik Ekosistemine Destek Yarışması ile ilgili fikrimiz için desteklerini esirgemeyen Denizli Ticaret Odası Başkanımız” dedi.

    

MARAŞ: YENİ GİRİŞİMCİLERE İLHAM VERECEKSİNİZ

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Başkanı Gökhan Maraş ise, girişimciliğin ekonomik büyüme ve istihdam oluşturmanın yanında inovasyonun, yenilikçiliğin ve toplumsal kalkınmanın en önemli itici gücü haline geldiğini ifade etti.

KARAKUŞ: KADINLARIMIZ İLE GENÇLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren odalar olarak yasal yükümlülüklerinin yanı sıra, illerinde ve bölgelerinde kadın ve genç girişimciliği artırmaya yönelik çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.

KARTAY: KAPIMIZ GİRİŞİMCİLERE HER ZAMAN AÇIK

DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen Kartay da, oda olarak girişimcileri büyük bir özveriyle desteklediklerini ifade ederek, “Bu sene KOSGEB’in önderliğinde ikincisini düzenlediğimiz odalarımızın liderliğindeki bu aktivitede, sizler aldığınız ödüllerle önemli birer rol modelsiniz. Başarılı girişimleriniz ile yarışmamıza başvurduğunuz için teşekkür ediyoruz. Denizli Ticaret Odası olarak her zaman sizlere kapımız da gönlümüz de açık; girişimcilerimize de desteğimiz sonsuz” diye konuştu.

KENDİRCİ: İŞLETMELERİMİZİ ZİYARET EDİYORUZ

KOSGEB Başkan Yardımcısı Bilal Kendirci de, girişimciliği desteklemenin kurumlarının en önemli faaliyetleri arasında yer aldığını kaydederek, “Aslında bu tür destekler, bizim gelecek için de atılımda bulunmamıza ve yeni fikirler ile programlar oluşturmamıza imkân sağlıyor. Denizli, Muğla ve Aydın’daki programların faydalı olduğunu görünce bunu tüm Türkiye’ye, ülke geneline yaymaya karar verdik. KOSGEB olarak daha erişilebilir olmak istiyoruz. Türkiye genelinde 56 bin işletmeyi ziyaret ettik. Sadece Denizli’de 1.500’den fazla işletmemize ulaştık. Bu hem KOBİ’ler hem de girişimcilik ve kurumumuz açısından çok önemli” ifadelerini kullandı.

ATAR: GİRİŞİMLERİNİZİN EN KISA SÜREDE TİCARİLEŞMESİNİ DİLİYORUM

Haberin DevamıReklam
Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ise ödül alan girişimcileri tebrik ederek fikirlerini en kısa sürede ticari faaliyet haline getirmelerini temenni etti.

Açış konuşmaların ardından Denizli Concept Tekstil firmasının sahibi Ebru Cüger, girişimcilik başarı hikayesini anlattı.

Ardından da girişimcilere sertifika ve plaketlerinin verilmesine geçildi. Tören, toplu fotoğraf çekimi ve kokteyl ile sona erdi.

ÖDÜLLERİ İLE SERTİFİKALARINI ALDILAR

Denizli, Aydın ve Muğla ili Gıda ve Makine İmalatı Sektörlerinin Gelişmesine Yönelik Teknolojik Girişimler Teklif Çağrısı’nda kurul tarafından destek süreci onaylanan girişimlerin sahipleri Açelya Bozkurt, Ali Doğan, Aslı Tatar, Ayfer Boz, Bengisu Akarsu, Bilal Çoban, Çağda Tülü, Elen Kaya, Emine Ertürk Şahin, Engin Kılınç, Furkan Karakaş, Gülşah Yaylan, Gülten Özelunay, Hafize Nur Şahbudak, Hasan Güler, Mahmut Gökhan Döngel, Mikail Yılmaz, Muhammer Uçkun, Mümtaz Yayan, Nebi Kemal Çiftçi, Nisan Pınar Kaydan, Özgür Güven, Sevin Çise Ulus, Tuğba Gün Kunt, Tunahan Öncül ve Uğur Adıyaman’a sertifikaları takdim edildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ayrıca KOSGEB Girişimcilik Ödülleri Yarışması’nda üniversite öğrencilerine yönelik kategoride dereceye giren Mehri Sena Kaçtan 25.000 TL, Ali Fuat Perk 20.000 TL, Deniz Çakır 15.000 TL, Pamukkale Teknokent Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Aleyna İdemen ise 10.000 TL ile ödüllendirildi.

KADIN GİRİŞİMCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kadın girişimci kategorisinde dereceye giren Aslı Atar 60.000 TL, Fatma Başak Kasapoğlu 25.000 TL, Özge Ergüney 15.000 TL, Denizli Ticaret Odası Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Fatma Betül Saygılı Kaplan da 10.000 TL ile ödüllendirildi.

YENİLİKÇİ FİKİRLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yenilikçi girişimci kategorisinde dereceye giren Onur Çalım 60.000 TL, Ömer Duman 25.000 TL, Muhammet Tutuk 15.000 TL, Pamukkale Teknokent Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Raşit Abdülbaki Burucu ise 10.000 TL ile ödüllendirildi.

MESLEK LİSELERİ UNUTULMADI

Meslek liselerine yönelik Benim Fikrim Benim İşim Kategorisi’nde dereceye giren Hüseyin Konak 50.000 TL, Ramazan Akyar 30.000 TL, Burhan Zengin 20.000 TL, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri Vakfı (DOSAV) Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Fatma Çiftçi ve Cennet Ceylin Gezgin 5’er bin TL, Hüseyin Mert İzmirli, Kerem Aydın ve Ali Kaan Pala ise 3’er bin TL ile ödüllendirildi.

Öte yandan Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk Erken Girişimci Kategorisi’nde dereceye giren Fatma Gizem Zincir 25.000 TL, Nedim Öz 10.000 TL, Özlem Karaca da 5.000 TL ile ödüllendirildi.

Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk İleri Girişimci Kategorisi’nde dereceye giren Esranur Kızılhan 50.000 TL, Handenur Tomaşoğlu 30.000 TL, Tunahan Gencel ise 20.000 TL ile ödüllendirildi.

Sürdürülebilir Geleceğe Yolculuk Lise Girişimci Kategorisi’nde dereceye giren Ayşegül Aktaş ile Ceylin Daldaş 7.000 TL, Kayra Poyraz Akbaş 5.000 TL ile Mehmet Efe Balcı ise 3.000 TL ile ödüle layık görüldü.

Ayrıca, finale kalan 10 ekibe de Kalkınma ve İnovasyon Derneği tarafından ücretsiz girişimcilik danışmanlığı hizmeti verilecek.