DTO’da döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılması konuşuldu – D20Haber
22.06.2024, Cumartesi
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. ODALAR
  6. /
  7. DTO
  8. /
  9. DTO’da döngüsel ekonomi ve dış ticaretin...

DTO’da döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılması konuşuldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Haziran 2024 Perşembe - 15:49Güncelleme: 6 Haziran 2024 Perşembe - 15:49
DTO’da döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılması konuşuldu

Denizli Ticaret Odası’nda (DTO) düzenlenen Türkiye EBIC-Ege Avrupa İşletmeler Ağı (Enterprise Europe Network-EEN) Projesi etkinliğinde, döngüsel ekonomi ve dış ticaretin artırılmasına yönelik fırsat ve bilgiler aktarıldı.

Avrupa İşletmeler Ağı Etkinliği Projesi’nin Denizli etkinliği, Denizli Ticaret Odası’nda (DTO) gerçekleştirildi. DTO’da gerçekleştirilen etkinlikte döngüsel ekonomi kavramı ve döngüsel iş modelleri, ayrıntıları ile ele alındı. Avrupa İşletmeler Ağı ve EBIC-Ege ile Avrupa İşletmeler Ağı Atölyesi’nin tanıtımı yapıldı.

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İzmir İl Müdürü Dr. Levent Arslan, KOSGEB Denizli İl Müdürü Dr. Aziz Acar, Ege Üniversitesi Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Proje Koordinatörü Anıl Şensöz ve Girişimcilik Uzmanı Gülşah Şenoğlu da konuşmacı olarak katıldı.

FARKLI KONULAR ELE ALINDI

Haberin DevamıReklam
DTO toplantı salonundaki etkinliğin sabah oturumunda konuşan Arslan, döngüsel ekonomi kavramını ve döngüsel iş modellerini anlattı. İkinci oturumda ise EBİLTEM-TTO Proje Koordinatörü Anıl Şensöz iyi uygulama örnekleri ile finansman olanaklarını aktardı.

Öğleden sonraki Avrupa İşletmeler Ağı ve EBIC-Ege Tanıtımında ise ağın genel yapısı, faaliyetleri ve iş birliği arama veri tabanı, etkinlikler ve yurtdışı işletmelerle ikili görüşme olanakları ile iş birliği veri tabanının incelenmesi konuları işlendi. Avrupa İşletmeler Ağı Atölyesi başlıklı oturumda da katılımcıları ağa dahil etme ile iş birliği teklifleri oluşturma konuları vardı.

ERDOĞAN’DAN TEŞEKKÜR

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, odalarının ortağı olduğu EBIC-Ege Projesi’nin devam ettiğini belirterek, talep olduğu müddetçe üyelerini gerek kişisel gerekse mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak, işlerini ve kazançlarını artırmalarına imkân tanıyacak faaliyetler ile projelere imza atmaya devam edeceklerini kaydetti. Ekibine emek ve çabalarından, üyeleri ile KOSGEB müdürlerine de katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ERDOĞAN: DTO, PROJECİ BİR STK’DIR

KOSGEB Denizli Müdürlüğü ile iş birliği sayesinde bugüne kadar birçok organizasyon gerçekleştirdiklerini kaydeden Erdoğan, bu uyumun ve birlikteliğin daha da güçlenerek devam etmesini diledi. DTO üyelerinin ilgi gösterdiği etkinliğe benzer ücretsiz organizasyonlarla bilgilendirme toplantılarını, kesintisiz sürdüreceklerini söyleyen Erdoğan, “DTO, başta şehrimiz olmak üzere bölgemize ve ülkemize hizmet veren projeci bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’nin en proaktif odasıdır” dedi.